Dopłaty do czynszu
pxfuel.com
Autor Maria Glinka - 30 Lipca 2020

Rząd przyjął projekt, dopłaty będą jeszcze w tym roku. Dostać będzie można nawet 1500 zł

Nowe rządowe dopłaty mają stanowić wsparcie finansowe dla najemców, którzy dotkliwie odczuli nadejście koronawirusa. Zgodnie z projektem przyjętym przez rząd dofinansowanie do 1500 złotych ma przysługiwać tylko niektórym właścicielom. Przedstawiamy szczegóły planowanej regulacji.

Kolejne dopłaty na horyzoncie - ile i dla kogo?

Rząd przyjął projekt ustawy o nowych dopłatach autorstwa Ministerstwa Rozwoju. Tym razem na wsparcie finansowe będą mogli liczyć najemcy mieszkań, którzy z powodu pandemii nie posiadają wystarczających środków, aby samodzielnie opłacić czynsz. Ile otrzymają właściciele?

Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wnioskówMinister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wnioskówCzytaj dalej

Dopłata ma wynosić 75 proc. wysokości czynszu, ale nie może przekroczyć progu 1500 złotych. Dofinansowanie będzie przyznawane przez 6 miesięcy i jest skierowane do osób, które udokumentują, że w okresie 3 miesięcy przed złożeniem wniosku o dodatek mieszkaniowy ich przychód zmniejszył się o co najmniej 25 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Warunkiem ubiegania się o dopłatę jest figurowanie jako najemca lokalu przed 14 marca 2020 r. Projekt ustawy zakłada, że czas na składanie wniosków o dodatkowe pieniądze upływa wraz z końcem grudnia. Całe przedsięwzięcie ma kosztować 420 mln złotych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?
3. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły

Tylko do jutra. Nawet 12 707 zł dopłaty. By starać się o pieniądze, wystarczy kawałek ziemiTylko do jutra. Nawet 12 707 zł dopłaty. By starać się o pieniądze, wystarczy kawałek ziemiCzytaj dalej

Obok dopłat także większe bezzwrotne wsparcie

Dopłaty dla najemców to nie jedyne zmiany proponowane przez resort rozwoju. W projekcie ustawy znalazł się także zapis o podwyższeniu bezzwrotnego wsparcia dla gmin z Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę mieszkań w Towarzystwach Budownictwa Społecznego. Podwyżka ma być znacząca - z 20 proc. do 35 proc.

Zwiększone zostaną także nakłady pieniężne przekazywane z Funduszu Dopłat na poczet remontów mieszkań komunalnych (do 50 proc.). Identyczna podwyżka ma dotyczyć środków finansowych przekazywanych na nowe budownictwo komunalne.

Projekt ustawy przyjętej przez rząd zakłada modyfikację niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa. Jak podaje gazeta.pl, dopłaty mają być wypłacane jeszcze w tym roku.

Lokaty zamykane na potęgę. Wyparowało już 12,5 mld złLokaty zamykane na potęgę. Wyparowało już 12,5 mld złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd przywróci obostrzenia? Rzecznik przekazał wstrząsające wieści
  2. Nie żyje 47-letnia aktorka. Po długiej walce przegrała z białaczką
  3. Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szans
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Karol Strasburger długo przecierał oczy ze zdumienia. Wszystko przez żonę
46-latka z Chorzowa napadła 9-letnie dziecko i ukradła 5 zł. Grozi jej ponad dekada za kratkami46-latka z Chorzowa napadła 9-letnie dziecko i ukradła 5 zł. Grozi jej ponad dekada za kratkamiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News