dopłaty
Pixabay/kropekk_pl
Autor Paulina Musianek - 6 Października 2019

W Polsce ma być jak w Niemczech. Jest zapowiedź rewolucji w dopłatach

Dopłaty dla rolników mają być takie same jak te, które dostają niemieccy rolnicy - deklaruje Kaczyński. Prezes PiS wyciąga z rękawa kolejną obietnicę przez zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Dopłaty dla rolników. Kolejna obietnica prezesa PiS

- Dopłaty mają wzrosnąć do wysokości, jaka obowiązuje obecnie w Niemczech - zapewniał Jarosław Kaczyński w programie "Tydzień" w TVP 1. Dyskusję na ten temat rozpoczęła wypowiedź redaktora, który to zwrócił uwagę, że Polska wciąż jest na 19 miejscu w rankingu wysokości dopłat dla rolników w Unii Europejskiej, a przed nami są m.in. takie państwa, jak Malta (650 euro na hektar), Grecja (550 euro), czy Niemcy (300 euro). Polska jest też wciąż poniżej średniej unijnej tych dopłat. - Ja nie będę mówił tutaj o metodach, na pewno będą jeszcze rokowania. To są różne drogi, ale muszą prowadzić do tego, i my to gwarantujemy. Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że na konta rolników będą wpływały takie sumy, które odpowiadają w złotówkach temu, co mają na przykład Niemcy - mówił Kaczyński i dodał, że "to będzie na pewno 1200, albo nawet więcej niż 1200 zł od jednego hektara".

Lider partii rządzącej podkreślał, że "punktem dojścia są Niemcy". Zapewniał też, że działania partii mają służyć "polskiej wsi i polskiej prowincji" oraz nie omieszkał wspomnieć o “pomocy suszowej”, która w ubiegłym roku wyniosła 2 mld złotych.

Najbiedniejsi seniorzy nie chcą trzynastej emerytury. Chcą czegoś zupełnie innegoNajbiedniejsi seniorzy nie chcą trzynastej emerytury. Chcą czegoś zupełnie innegoCzytaj dalej

“Wieś ostoją polskości”

- Dla nas wieś jest jedną z ostoi tego, co chcemy ochronić, to znaczy polskości w tym najlepszym tego słowa znaczeniu, polskości, która oczywiście musi być na wsi i musi być w mieście, ma konsolidować naszą wspólnotę po to, żeby ona trwała i była coraz silniejsza, i żeby zrealizować ten wielki plan, który mamy, żeby Polska po raz pierwszy od przeszło 1000 lat, była krajem równie zamożnym, czy miała PKB taki sam, jak w krajach na zachód od naszych granic - mówił Kaczyński.

Zapewniał też, że jest pewien, że teka unijnego komisarza ds. rolnictwa "niezależnie od wszystkiego" trafi do Janusz Wojciechowski. Innego zdania są jednak koordynatorzy komisji rolnictwa,których to rekomendacja niezbędna jest do tego, aby kandydat mógł zasiąść w nowej KE.

Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientówZadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientówCzytaj dalej

Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Ślub aktorki i znanego sportowca był cichy i szybki. Po 9 dniach małżeństwa para wniosła o rozwód

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News