Dopłaty do mieszkań - to plany wsparcia rodzin posiadających co najmniej trójkę dzieci
wikipedia/Jan Kowalski
Autor Komunikaty prasowe - 31 Stycznia 2020

Szykuje się kolejny program wsparcia od rządu. Polacy mogą otrzymać dopłaty do mieszkań na wynajem

Dopłaty dla mieszkań dla rodzin — nad tym rozwiązaniem obecnie zastanawia się rząd. Jak poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, są rozważane obecnie rozwiązania oparte na modelu węgierskim, gdzie istnieją dopłaty do mieszkań dla osób posiadających co najmniej trójkę dzieci. 

Dopłata do czynszu dla rodzin wielodzietnych

- Dzisiaj rodzina spełniająca kryteria może dostać do 500 zł dodatku. Zakładam, że moglibyśmy tę kwotę zwiększyć. To byłoby duże wsparcie, bo mówimy o comiesięcznym, każdorazowym dodatku do czynszu – wskazała minister w rozmowie z "Super Expressem". - Jest system węgierski, gdzie jest dodatkowe wsparcie finansowe na większe mieszkanie. My także nad tym myślimy - dodała minister.

Wcześniej, bo w rozmowie z Business Insiderem, minister miała powiedzieć, że w tej kadencji Sejmu nie będzie już wprowadzanych kolejnych programów, opierających się na dawaniu pieniędzy do ręki. - Jesteśmy w przededniu eksperymentowania z nowymi politykami pro-demograficznymi. Chcemy silniej wspierać rodziny wielodzietne. W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus, ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny - powiedziała specjalnie dla Business Insider Polska minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

1000 zł ekstra od państwa dla emerytów. Warto się pospieszyć i złożyć dokumenty1000 zł ekstra od państwa dla emerytów. Warto się pospieszyć i złożyć dokumentyCzytaj dalej

Emilewicz przyznaje, że za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości nie zrobiono zbyt wiele odnośnie wizerunku matek z dziećmi w zakresie ich postrzegania przez społeczeństwo. Jak zauważa, obecny model przedstawia kobietę atrakcyjną, jaką tą, która spełnia się zawodowo. Według minister pewne aspekty kulturowego postrzegania kobiet należałoby zmienić.

- Konieczna jest moda na rodzinę. My ciągle żyjemy w paradygmacie, że ktoś ma trójkę dzieci, to jest margines społeczny. Jest potrzebna kulturowa akceptacja, że rodzina wielodzietna jest wartością, która jest ciekawa i atrakcyjna.

Minister nie uważa, by obecnie była konieczność waloryzowania świadczenia 500 plus. Jak wcześniej informował portal money.pl, obecna realna wartość świadczenia 500 plus po prawie 4 latach, w porównaniu do okresu, gdy świadczenie było wprowadzane to 463 zł. Na taką rzeczywista wartość świadczenia miały przełożyć się wyższe ceny żywności, paliwa i prądu. Podwyżki świadczenia nie wykluczał wicemnister pracy Stanisław Szwed.

Najdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachNajdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. Z ostatniej chwili: 500 osób w Polsce monitorowanych w kontekście koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów
Koronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiKoronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News