Dopłata za fotowoltaikę może wynieść nawet 300 zł
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Stycznia 2020

Dopłata może czekać także na ciebie. 300 zł za podjęcie jednej decyzji

Dopłata dla mieszkańców budynków mieszkalnych, którzy zdecydują się na instalację fotowoltaiczną, może wynieść nawet 300 zł od gospodarstwa. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska startuje z pilotażowym programem “Słoneczne Dachy”.

Dopłata dla mieszkańców bloków od NFOŚ

27 stycznia w siedzibie Narodowego Funduszu zainaugurowano projekt „Słoneczne Dachy”. Póki co program będzie obejmował Dolny Śląsk i Wielkopolskę. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, to projekt ma zostać rozszerzony także na inne regiony kraju.

- Sukces programu „Mój Prąd” i zainteresowanie Polaków dotacjami na przydomowe mikroinstalacje fotowoltaiczne rozbudziły nasze apetyty na więcej. Dlatego rozszerzamy ofertę finansową. Dzięki połączonym siłom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu w Poznaniu przeprowadzimy pilotaż, który włączy budynki wielkopolskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w trwającą rewolucję fotowoltaiczną - poinformował minister klimatu Michał Kurtyka cytowany przez NFOŚ.

Waloryzacja emerytur i rent dużo niższa. Nie takiej podwyżki się spodziewanoWaloryzacja emerytur i rent dużo niższa. Nie takiej podwyżki się spodziewanoCzytaj dalej

Dopłata nawet 300 zł od gospodarstwa

Urządzenia w budynkach mieszkalnych, takie jak światło na klatce czy monitoring, mają być zasilane instalacją woltaiczną. Jeśli spółdzielnia zdecyduje się na taki krok, mieszkańcy będą mogli liczyć na dopłaty. Instalacje będą mogły kupowane na kredyt, który nie powinien być odczuwalny dla wspólnoty.

- Na podstawie analizy dla budynków spółdzielni Winogrady w Poznaniu obliczyliśmy, że przy inwestycji w instalacje fotowoltaiczne wartej 2,1 mln zł zwróci się ona po siedmiu latach. W tym czasie spłaty byłyby rozłożone w taki sposób, że miesięcznie mieszkańcy oddawaliby tyle, ile dziś miesięcznie płacą sprzedawcy energii za prąd potrzebny do zasilania części wspólnych. Po tym okresie jeszcze przez co najmniej 18 lat - jako że żywotność mikroinstalacji wynosi ok. 25 lat - oszczędzaliby 300 zł rocznie - tłumaczy na łamach “Gazety Wyborczej” Piotr Woźny, prezes NFOŚ.

Uzdrowiska od dawna wybierane przez Polaków. Idealne miejsca na pobyt w sanatoriumUzdrowiska od dawna wybierane przez Polaków. Idealne miejsca na pobyt w sanatoriumCzytaj dalej

Fotowoltaika hitem

To kolejny etap rewolucji fotowoltaicznej. Rozpoczęty we wrześniu ub.r. program “Mój Prąd” odniósł ogromny sukces. W sumie powstało aż 27 tysięcy mikroinstalacji, a w konsekwencji w systemie przybyło 152 MW mocy. - Obserwujemy prawdziwy boom na fotowoltaikę, a to głównie dzięki programowi "Mój prąd". Polacy docenili jego proste zasady oraz to, że jest przyjazny dla użytkownika - powiedział na łamach “Gazety Wyborczej” Michał Kurtyka, minister klimatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. 40-letni pacjent wyskoczył ze szpitalnego okna. Wszystko wydarzyło się na oczach pielęgniarki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski
17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwis17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwisCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News