dopłata do energii
Pixabay/Griesshammer
Autor Paulina Musianek - 28 Października 2019

Zmniejszą koszty prądu dając dopłatę. Wystarczy tylko złożyć jeden wniosek

Dopłata do energii może w znacznym stopniu obniżyć wydatki. Stawka jednostkowa dofinansowania to 15 zł/MWh. Wnioski można składać do połowy przyszłego roku.

Dopłata do energii dla przedsiębiorców

Dopłata do energii została wprowadzona z myślą o średnich i dużych firm jako wsparcie z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej. Wnioskować o nią mogą tylko przedsiębiorstwa funkcjonujące poza sektorem energochłonnym. Stawka jednostkowa dofinansowania to 15 zł/MWh.

Wysokość dopłat uzależniona jest wielkości firmy. Ci przedsiębiorcy, którzy zatrudniają mniej niż 50 pracowników, wnioski o wsparcie mogli złożyć do 13 sierpnia 2019 r. Dla przedsiębiorcy średnich i dużych (mających więcej niż 50 zatrudnionych) droga jest jeszcze otwarta.. Mogą zwrócić się oni do zarządcy rozliczeń cen z wnioskiem o wypłatę dofinansowania z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej do 30 czerwca 2020 r.

Mandat 500 zł lub utrata dowodu rejestracyjnego. Wymiana niektórych części w aucie grozi karąMandat 500 zł lub utrata dowodu rejestracyjnego. Wymiana niektórych części w aucie grozi karąCzytaj dalej

Oby wśród średnich i dużych przedsiębiorców było więcej chętnych na dopłaty do energii. MIkro przedsiębiorstwa w dużej części nie chciały skorzystać z tej możliwości.

– Otrzymaliśmy dopiero ok. 20 tys. takich oświadczeń, przy czym 10 tys. z tego wpłynęło do nas wczoraj. Jednak liczbę uprawnionych szacujemy na jakieś 350-400 tys., więc to wciąż mało. Wiele pism trafi do nas pewnie w ostatniej chwili, ale prawdopodobnie dojdziemy do jakichś 30 proc. wszystkich uprawnionych – mówił lipcu w rozmowie z portalem WysokieNapiecie.pl przedstawiciel jednego ze sprzedawców energii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Nie będzie jednak wyższych emerytur? Jest problem z budżetem, może nie wystarczyć pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News