dopłata
Wikipedia/Adrian Grycuk
Autor Komunikaty prasowe - 19 Grudnia 2019

Dostaniesz dopłatę i do tego nie zapłacisz podatku. Wyjątkowy pomysł rządu

“Dopłata z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu będzie zwolniona z PIT i CIT” - informuje “DGP”. Tak przewiduje poselski projekt nowelizacji obu ustaw podatkowych, który znalazł się w Sejmie.

Dopłata z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu bez PIT i CIT

Dopłata z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu będzie wolna od PIT i CIT. Jest to projekt grupy posłów PiS, którzy mają nadzieję, że Polacy dzięki temu będą chętniej korzystali z transportu niskoemisyjnego. Długoterminowo miałoby to wpływ na polepszenie się stanu środowiska.

Posłowie partii rządzącej podkreślają, że działania w celu poprawy jakości powietrza w Polsce są prowadzone także przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie NFOŚiGW jest wolne od podatku, natomiast dopłata z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, jak na razie nie jest.

Zapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuZapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuCzytaj dalej

“W efekcie podatek od wsparcia dla elektromobilności musiałyby płacić obecnie np. samorządy inwestujące w czysty transport publiczny, przedsiębiorcy budujący punkty ładowania e-aut, producenci ekologicznych środków transportu czy zwykli konsumenci, którzy otrzymają dotację na zakup pojazdów niskoemisyjnych” - podaje “DGP”.

Projekt PiS zakłada zmianę w tej kwestii. Nowelizacja wejdzie w życie po dwóch tygodniach od czasu jej opublikowania w Dzienniku Ustaw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News