Dopłaty otrzymają pracownicy niezależnie od formy zatrudnienia
pxhere
Autor Radosław Święcki - 19 Marca 2020

Świetna wiadomość dla pracowników. Otrzymają dopłaty do pensji, nawet bez głównego kryterium

Dopłata do wynagrodzeń niezależnie od formy zatrudnienia to kluczowy element tzw. tarczy antykryzysowej, którą przedstawił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Dopłata do wynagrodzeń jednym z filarów pomocy

Dopłata do pensji to jeden z najważniejszych filarów zaprezentowanej w środę specustawy gospodarczej, określanej przez rząd mianem tzw. tarczy antykryzysowej. Założenia specustawy przedstawił w środę premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą.

Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojskaWażny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojskaCzytaj dalej

- Dla przedsiębiorców, których obroty spadną, przewidujemy możliwość dopłat do wynagrodzeń pracowników. Chcemy, by 40 proc. pensji do wysokości wynagrodzenia średniego finansowało państwo, a drugie 40 proc. pokrywał pracodawca. Choć będzie mógł zwiększyć ten procent. Jestem przekonany, że dzięki temu nawet 3-4 miliony osób będzie bezpiecznych na rynku pracy – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W ocenie szefa rządu proponowane zmiany odepchną „najwiekszą zmorę III RP, czyli bezrobocie”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

Dopłaty także dla pracowników na śmieciówkach

Premier – jak podaje Business Insider - poinformował również, że tarcza antykryzysowa w formie specustawy będzie przewidywać także dopłaty do pensji osób zatrudnionych w oparciu o umowy cywilnoprawne (zlecenia, o dzieło) oraz samozatrudnionych.

– Przewidujemy dla nich możliwość wypłaty środków w wysokości do 80 proc. minimalnego wynagrodzenia – podkreślił szef rządu.

Premier zapowiedział również, że w przypadku przedłużenia zamknięcia placówek oświatowych, osoby pracujące na umowach o dzieło i zleceniach, będą mogły wystąpić o specjalny zasiłek opiekuńczy na dzieci do ośmiu lat.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

– To bufor dla samozatrudnionych i pracujących na umowy o dzieło lub zlecenie, który pozwoli zamortyzować straty. Chcemy równocześnie, by ta pomoc pozwoliła firmom jak najszybciej odbudować portfel zamówień, gdy sytuacja się poprawi. Na dziś część gospodarki światowej zamarła – powiedział Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  2. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza
TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News