Dopłata retencja wody
praca własna/biznesinfo
Autor Konrad Karpiuk - 13 Listopada 2020

Rzeka pieniędzy popłynie do Polaków. Można otrzymać nawet 5 tys. zł, pieniędzy nie zabraknie

Dopłata do programu "Moja Woda" wysokości nawet 5 tys. zł może trafić do Polaków prosto z Ministerstwa Klimatu. Co więcej, właśnie zwiększono budżet projektu. Dzięki temu uda się zrealizować wszystkie wnioski.

Dopłata dla właścicieli domów coraz chętniej wykorzystywana przez Polaków

Dopłata do programu "Moja Woda" miała na celu zachęcić Polaków do prowadzenia na swoich placach retencji wody. Ponadto postawienie zbiorników retencyjnych pozwoliło na obniżenie opłat, które trzeba będzie odprowadzać z "podatku deszczowego".

W planach rządu aż pół tygodnia z zakazem handlu. Mało kto ma w ogóle pojęcie, znamy już terminW planach rządu aż pół tygodnia z zakazem handlu. Mało kto ma w ogóle pojęcie, znamy już terminCzytaj dalej

W ramach projektu finansowany może być zakup, montaż i uruchomienie instalacji gospodarującymi wodami opadowymi i roztopowymi na terenie danej nieruchomości. Pieniądze można było dostać także na przewody odprowadzające opady, zbiorniki retencyjne podziemne lub nadziemne, oczka wodne, instalacje rozsączające oraz elementy do nawadniania, czy wykorzystania wody.

Program realizowany jest od bieżącego roku i potrwać ma do 2024 roku (umowy na dotację do 30 czerwca 2024 roku), to też czasu jest jeszcze sporo. Warto się tym zainteresować, gdyż można otrzymać nawet do 80 proc. zwrotu kosztów, o ile dopłata nie przekroczy 5 tys. zł. Pieniądze wypłaca Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Program cieszy się sporym zainteresowaniem. Zwiększony zostanie budżet

- Nabór wniosków w ramach programu „Moja Woda” ruszył 1 lipca. Po tym tygodniu mamy bardzo duże zainteresowanie. Ponad 6 tys. mieszkańców naszego kraju złożyło wnioski o dofinansowanie w ramach tego programu na kwotę 27 mln zł - mówił jeszcze w lipcu rzecznik Ministerstwa Klimatu, Aleksander Brzózka.

Sanepid podał pilny komunikat i liczy na masowe zgłoszenia. Ciebie też może dotyczyćSanepid podał pilny komunikat i liczy na masowe zgłoszenia. Ciebie też może dotyczyćCzytaj dalej

Zainteresowaniem projekt cieszy się cały czas, bo właśnie Ministerstwo Klimatu poinformowało, że budżet na 2020 roku programu "Moja woda" wzrośnie o 10,2 mln zł, do kwoty prawie 115 mln. To oznacza, że dopłaty na ten rok nie są zagrożone.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowa opłata. Wysokość rachunków po prostu nas dobije
2. Ksiądz Isakowicz-Zaleski ujawnił, o co prosił go kardynał Dziwisz. Nie do wiary
3. Nowe 500 plus wypłacą na smartfona. Z wnioskiem trzeba się jednak pospieszyć

Ważne słowa wicepremiera o zniesieniu obostrzeń. Podał termin, który zaskoczył wieluWażne słowa wicepremiera o zniesieniu obostrzeń. Podał termin, który zaskoczył wieluCzytaj dalej

Chętnych na dopłaty wciąż nie brakuje, bo według nowszych danych, które podaje Interia, od 1 lipca do 31 października do programu wpłynęło 25 tys. wniosków. Wszystko wskazywało na to, że wcześniej założony budżet był niewystarczający.

- Podjąłem decyzję, aby NFOŚiGW zwiększył budżet programu.[...] Dzięki temu nie zabraknie pieniędzy dla żadnej z prawie 25 tys. rodzin, które złożyły do końca października prawidłowy wniosek o dofinansowanie - mówił minister środowiska Michał Kurtyka.

Projekt dopłat przynosi oczekiwane efekty ekologiczne

Interia podała także, że NFOŚiGW potwierdził zwiększony wskaźnik celu projektu, a także wskaźnik uzyskania efektów ekologicznych dzięki realizacji inwestycji. Wygląda więc na to, że projekt faktycznie zdaje się odpowiedni na problem suszy.

Kolejny nadzwyczajny skarb odnaleziony w lesie. Co jeszcze kryje się w polskich lasach, o czym nie wiemy?Kolejny nadzwyczajny skarb odnaleziony w lesie. Co jeszcze kryje się w polskich lasach, o czym nie wiemy?Czytaj dalej

- Dzięki tym inwestycjom, uwzględniając zwiększony budżet, w gospodarstwach domowych zostanie zatrzymanych ponad 1,2 mln metrów sześciennych wody opadowej rocznie [...] Pozwoli to wydatnie odciążyć kanalizację i systemy dużej retencji, co zmniejszy ryzyko podtopień w wyniku ulewnych deszczów, a także przyczyni się do walki ze skutkami suszy - mówił wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski cytowany przez Interię.

Budżet programu "Moja Woda" wynosi obecnie dokładnie 114,87 mln zł. NFOŚiGW zabezpiecza przy tym finansowanie wysokości 110,2 mln zł, natomiast fundusze wojewódzkie, kwotę 4,67 mln zł.

Oszuści bezczelnie zagrali na uczuciach 75-latki. Emerytka sama oddała im do rąk 28 tys. złOszuści bezczelnie zagrali na uczuciach 75-latki. Emerytka sama oddała im do rąk 28 tys. złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
  2. Wiceminister Zdrowia przedstawił pilny komunikat. Wyznał co wydarzy się 18 listopada
  3. Średnia emerytura w wysokości ponad 8 tys. zł na rękę. Nowa ustawa wywraca system do góry nogami
  4. Na kierowców czeka gigantyczna kara na 17 tys. zł. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy
  5. Czas masz tylko do końca listopada. Potem 300 zł przepadnie na dobre
  6. Adam Małysz pokazał niebywałe nagranie ze swojego domu. Takiego go nie znacie, wideo poruszyło tysiące Polaków (WIDEO)
  7. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Cudownie, zrobisz z nich przepyszne kotlety a'la krokiety
Podatek PIT 2021 do zmiany, odczują niemal wszyscy. Resort w pośpiechu przepycha projektPodatek PIT 2021 do zmiany, odczują niemal wszyscy. Resort w pośpiechu przepycha projektCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News