Dopłata do założenia firmy mniejsza od września.
Pxhere
Autor Wiktoria Pękalak - 3 Września 2020

Maleje kwota bardzo ważnego wsparcia. W tym roku dostaniemy sporo mniej pieniędzy

Zmalała dopłata na założenie firmy w rządowym programie „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Od września osoby, które myślą o założeniu własnego biznesu mogą liczyć na dopłaty w wysokości 100 489,60 zł, czyli o 6 tys. mniej niż do tej pory.

Dopłaty na rozkręcenie własnej firmy

Program dopłat na start na rozpoczęcie działalności gospodarczej realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego i dotyczy osób, które myślą o założeniu pierwszej firmy, ale nie mają pieniędzy, by wejść z biznesem na rynek.

Dzięki programowi w 2020 roku powstało 259 firm, podaje portal Mam Biznes. Atrakcyjne oprocentowanie kusi, dlatego po pomoc chętnie zgłaszają się osoby z gotowymi pomysłami. Złożono łącznie 465 wniosków, których łączna suma wyniosła 37,5 mln zł. Do czerwca wypłacono 20,3 mln zł z budżetu wartego 70 mln zł. O pożyczkę można w dalszym ciągu składać wnioski, jednak należy mieć na uwadze, że od września wysokość maksymalnej kwoty, którą BGK może wypłacić zmniejszono o 6 tys.

W tej chwili można zaciągnąć pożyczkę na kwotę 100 489,60 zł na założenie firmy i 30 146,88 zł na utworzenie miejsca pracy.

Zakaz lotów da się obejść. Okazuje się, że jest pewna furtkaZakaz lotów da się obejść. Okazuje się, że jest pewna furtkaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli
2. Tysiące emerytów dostanie minimum 2400 zł emerytury. Prezydent właśnie podpisał ustawę
3. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Portal podaje, że mimo pandemii wnioski są w dalszym ciągu rozpatrzane, dlatego warto spróbować, co nie jest wcale trudne. Wnioski można składać za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub przez internet.

Kto może skorzystać?

Z programu finansowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej mogą skorzystać studenci, absolwenci i bezrobotni. Całkowitą kwotę pożyczki należy spłacić w ciągu 7 lat, a oprocentowanie jest wyjątkowo niskie i wynosi 0,44 w skali roku. Osoby zakładające firmę mogą wnioskować o rok karencji w spłacie zadłużenia. Warto pamiętać, że nowo powstałej firmy nie można zawiesić przez 12 miesięcy od dnia otrzymania dopłaty, a przez trzy lata nie można zamknąć działalności. Gospodarowanie dopłatą także jest ściśle ujęte w harmonogramie, który rozpisany jest we wniosku o przyznanie dopłaty.

Rząd zabrał się do roboty. Zaprezentował plan walki z koronawirusem na jesieńRząd zabrał się do roboty. Zaprezentował plan walki z koronawirusem na jesieńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia
  2. Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadła
  3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  4. Aż 83 proc. Polaków zaczyna od niej dzień. Teraz grozi nam deficyt i wysokie podwyżki cen
  5. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych
  6. Tajna receptura na gołąbki babci Reginy, z daleka czuć ich wybitny aromat
Rząd znowu będzie majstrował przy emeryturach Polaków. Morawiecki wskazał terminRząd znowu będzie majstrował przy emeryturach Polaków. Morawiecki wskazał terminCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News