źródło: live.staticflickr.com
Autor Kasper Starużyk - 28 Maja 2019

Donald Tusk wreszcie przemówił na temat eurowyborów

Długo czekaliśmy na komentarz Donalda Tuska na temat wyników wyborów do PE. Przewodniczący Rady Europejskiej wreszcie zabrał dzisiaj głos.

Donald Tusk odniósł się przede wszystkim do zwycięstwa PiS w ostatnich wyborach: wynik KE jest wyższy niż wskazywały na to badania, natomiast wynik PiS jest wyraźnie wyższy niż się spodziewano. Obóz rządzący używa narzędzi przekonywania Polaków takich jak polityka socjalna czy prezenty tuż przed wyborami. (...)Nie ma co pomstować, koniunktura gospodarcza pozwala na stosowanie takich technik i opozycja nie może narzekać - tak wypowiedź prezesa Rady europejskiej cytuje na:temat.pl. 

Tusk powiedział, że wynik PiS nie budzi zdziwienia i pomimo, że jego serce było za kolegami z opozycji, to należało spodziewać się takiego wyniku.

Gdybyście mieli się podzielić, to zastanówcie się trzy razy, czy na pewno macie podzieleni pomysł na zwycięstwo - zaapelował za to do opozycji, jak donosi tvn24.pl.

Donald Tusk podczas wyborów mocno zaangażowany był po strone Koalicji Europejskiej, teraz jednak się trochę zdystansował. Na wypowiedź byłego premiera trzeba było poczekać. Szef gabinetu politycznego premiera zarzucał, że Tusk "nabrał wody w usta" i nie skomentował sukcesu Beaty Szydło.

To rekord – 525 tysięcy głosów, świadczy o tym, że nasi obywatele doceniają pracę naszych ministrów – mówił minister Marek Suski.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News