Donald Tusk w samoizolacji?
Wikimedia/EPP
Autor Radosław Święcki - 28 Października 2020

Ujawniono prawdę o Donaldzie Tusku. Na razie nie będzie mógł pełnić swojej funkcji

Szef Europejskiej Partii Ludowej a w przeszłości premier i szef Rady Europejskiej Donald Tusk musi na jakiś czas zawiesić dotychczasowe aktywności. Jak informują Polską Agencję Prasową współpracownicy polityka znajduje się on obecnie w samoizolacji z powodu symptomów wskazujących na zakażenie koronawirusem.

Donald Tusk w samoizolacji

Były premier i szef Rady Europejskiej a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk musi zawiesić na jakiś czas wszelkiego rodzaju aktywności, gdyż jak informuje - powołując się na źródła z otoczenia polityka w Brukseli - Polska Agencja Prasowa, przebywa on w samoizolacji z powodu symptomów wskazujących na zakażenie koronawirusem.

Jeden ze współpracowników byłego premiera poinformował Agencję, że Donald Tusk czeka na wynik testu na koronawirusa. Według portalu Politico, który jako pierwszy poinformował o samoizolacji polityka, trwa ona od środy.

Wielki polski bank wdraża kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radościWielki polski bank wdraża kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radościCzytaj dalej

Sam Donald Tusk nie skomentował dotąd w żaden sposób informacji o swoim stanie zdrowia. W zamieszczonym dziś poście na Twitterze skrytykował obecną ekipę rządzącą w Polsce za brak przygotowania do drugiej fali pandemii, a także nawiązał do ostatnich wydarzeń mających związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego odnośnie jednej z przesłanek dotyczących możliwości przeprowadzenia aborcji.

- Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii. Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy - na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was - napisał Tusk.

Po 5 zł na osobę. Nowa pomoc rządu wywołuje śmiechPo 5 zł na osobę. Nowa pomoc rządu wywołuje śmiechCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Donald Tusk stał na czele polskiego rządu w latach 2007-2014, będącym tym samym najdłużej (jak dotąd) urzędującym premierem III RP. W latach 2014-2019 pełnił stanowisko szefa Rady Europejskiej, a pod koniec ubiegłego roku stanął na czele Europejskiej Partii Ludowej.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Bojówki uzbrojonych mężczyzn zaatakowały Strajk Kobiet, w tym dziennikarki. Są ranni
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

Kolejny polityk w izolacji

Jeśli doniesienia PAP potwierdzą się, Donald Tusk będzie kolejnym polskim politykiem, który znalazł się w izolacji w związku z koronawirusem. W ostatnim czasie w takiej sytuacji znaleźli się m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Jarosław Kaczyński, Piotr Gliński i Jacek Sasin, czy szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Koronawirus nie oszczędził natomiast prezydenta Andrzeja Dudy, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, nowego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, czy prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

Sensacyjne wyniki prestiżowego sondażu. Pierwsza taka sytuacja od wielu latSensacyjne wyniki prestiżowego sondażu. Pierwsza taka sytuacja od wielu latCzytaj dalej

Tymczasem dziś okazało się, że na koroanwirusa choruje również były minister finansów i niedawny szef PGNiG Jerzy Kwieciński. Były minister poinformował o swoim zakażeniu na Twitterze. - Po bardzo wielu nieudanych próbach wreszcie COVID-19 i mnie dopadł. Tym razem test okazał się pozytywny. Od kilku dni jestem na samoizolacji i walczę z wirusem. Dbajcie o siebie, noście maseczki, trzymajcie dystans, myjcie ręce i stosujecie płyny dezynfekujące. Nie dajcie się - napisał na Twitterze Kwieciński.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o kolejnej rekordowej liczbie nowych zakażeń koronawirusem. Ostatniej doby na wirusa zachorowało 18 820 osób, zaś zmarło 236 osób. Od początku pandemii wirusem zakaziło się już blisko 300 tys. osób, zaś liczba zgonów to 4 851.

Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osóbBanki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcia czołgów na ulicach obiegły internet. Uwaga, nie mają nic wspólnego z protestami i koronawirusem
  2. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
  3. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  4. Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane
  5. Ruszyły kontrole w całej Polsce. Urzędnicy sprawdzą dokładnie jak wydajesz pieniądze
  6. Adam Małysz zdecydował się przekazać Polakom wspaniałą nowinę. Zrobił coś niezwykłego, "kolejny sukces"
  7. Klasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efekt
Czas został tylko do 30 listopada. Objętych 1,5 mln gospodarstw w PolsceCzas został tylko do 30 listopada. Objętych 1,5 mln gospodarstw w PolsceCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News