Donald Tusk
Flickr/EU2017EE Estonian Presidency Follow
Autor Paulina Musianek - 24 Października 2019

Tusk wydał setki tysięcy złotych na oryginalny trunek. Luksusowych wydatków miał więcej

Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej nie szczędził pieniędzy sobie i swoim pracownikom. Wydatki administracyjne okazały się dosyć luksusowe.

Donald Tusk. Luksusowe wydatki w RE

Donald Tusk i jego urzędnicy nie piją byle jakich alkoholi. Jak donosi “Super Express" gustują oni w luksusowych trunkach, takich jak oryginalny szampan. W dokumentach do jakich dotarli dziennikarze, nalegano ponoć, aby koniecznie był to ten alkohol, który produkowany jest w północno-wschodniej Francji, skąd pochodzą marki szampana najwyższej klasy. Kupili oni 4 tysiące butelek, co kosztowało ich pół miliona złotych.

Według audytu opisywanego przez gazetę, kolejnym sporym wydatkiem Tuska było zorganizowanie pod koniec ubiegłego roku imprezy dla pracowników Rady Europejskiej i ich dzieci. Przewodniczący chojnie ugościł ich wydając blisko 250 tys. Jak pisze “SE”, tylko za wynajem mebli od holenderskiej firmy zapłacono ponad 120 tys. zł. "Pokazano także część wydatków za 2017 rok, w tym 75 tys. zł na wynajem strzelnicy i 420 tys. zł na... fotel relaksacyjny" - czytamy. Dodatkowo „podczas całonocnej imprezy zaserwowano kolację składającą się z trzech dań, a 3 tys. pracowników mogło cieszyć się darmowymi drinkami serwowanymi z tzw. otwartego baru”.

Nowa opłata od przyszłego roku. Polska rodzina będzie dokładać do przestarzałych technologiiNowa opłata od przyszłego roku. Polska rodzina będzie dokładać do przestarzałych technologiiCzytaj dalej

To nie koniec wyrazów uznania Donalda Tuska wobec urzędników. Zabrał ich i ich rodziny na wycieczkę do belgijskiego parku rozrywki, która kosztowała prawie 200 tys. zł. „Pokazano także część wydatków za 2017 r., w tym 75 tys. zł na wynajem strzelnicy i 420 tys. zł na fotel relaksacyjny!” - pisze “SE”.

– Wydatki administracyjne mają obejmować funkcjonowanie instytucji. Obejmuje to wydatki związane z personelem i warunkami pracy personelu oraz z działalnością Rady – tłumaczył rzecznik Rady Europejskiej. Według niego, oficjalny lunch czy kolacja to zazwyczaj elementem większości spotkań i konieczność przy zebraniach na na wysokim szczeblu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Masz taki telefon? Uważaj, mają błąd, przez który możesz stracić wszystkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News