Donald Tusk szefem chadecji
biznesinfo.pl
Autor Komunikaty prasowe - 20 Listopada 2019

Polak będzie rządził europejską chadecją. Wynik głosowania nie pozostawia wątpliwości

Donald Tusk nowym szefem Europejskiej Partii Ludowej. Poparło go aż 491 delegatów, co daje 93 proc., gdyż przeciwko jego kandydaturze głosowano tylko 37 razy. “Nowa era” dla europejskiej chadecji ma się rozpocząć.

Donald Tusk nowym szefem EPL

Donald Tusk został nowym szefem EPL i nie jest to wielka niespodzianka, wszak nasz rodak nie miał żadnych kontrkandydatów, więc było dość oczywiste, że tak się stanie. Decyzja została podjęta w czasie kongresu EPL w Zagrzebiu. Donald Tusk w przedwyborczym przemówieniu zaprezentował swoją wizję i zagrzewał do działania polityków należących do europejskiej centroprawicy, aby przeciwstawili się populistom.

“Stańmy razem na tym najważniejszym polu politycznej bitwy, przeciwstawiając się nieodpowiedzialnym populistom, będąc partią odpowiedzialną i popularną. Po pięciu latach mam dość bycia głównym europejskim biurokratą. Jestem gotowy do walki, mam nadzieję, że wy też” - wygłosił Donald Tusk, cytowany przez Wiadomosci.onet.pl.

Trudne zadanie przed Donaldem Tuskiem

“EPL to partia, skupiająca głównie partie proeuropejskie, chadeckie, ludowe, konserwatywno-liberalne i demokratyczne krajów Unii Europejskiej. Należą do niej 84 ugrupowania z 43 europejskich krajów. Wśród nich są Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe” - podaje portal Wiadomosci.onet.pl. Zdaniem brukselskiego “Politico”, Donald Tusk ma przed sobą trudne zadanie, żeby tchnąć życie w kluczowe centroprawicowe ugrupowanie Europy. Partia generalnie osłabła i to nie jedynie w Parlamencie Europejskim, gdzie jej delegacja uległa zmniejszeniu o 35 osób po majowych wyborach.

Nowe przepisy L4 zaciągną cię do pracy. Nawet gdy jesteś przewlekle choryNowe przepisy L4 zaciągną cię do pracy. Nawet gdy jesteś przewlekle choryCzytaj dalej

Nadzieje w Donaldzie Tusku na odzyskanie sympatii wyborców

Ugrupowanie pokłada nadzieje w Donaldzie Tusku, że będąc znanym oraz wyrazistym politykiem, przyczyni się do odzyskania sympatii wyborców. “Polak jako szef europejskiej chadecji będzie musiał zmierzyć się także z kwestią zawieszonego od wiosny w prawach członka partii węgierskiego Fideszu” - informuje portal Wiadomosci.onet.pl. Na kongres EPL nie zaproszono premiera Węgier, przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana, ze wzgledu na jego zawieszenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  2. Rodzice nie byliby z niej dumni, gdyby znali prawdę. Ma 24 lata i zarabia krocie
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Najgorsze informacje dla wszystkich Polaków. Nikogo nie ominą wielkie opłaty, ceny przygnębiają
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News