Gabinet Donalda Trumpa chce testować broń atomową
Wikipedia/Cezary p
Autor Radosław Święcki - 24 Maja 2020

Niepokojące wieści z USA. Administracja Donalda Trumpa rozważa testy broni nuklearnej, pierwszy raz od 28 lat

Niepokojące informacje z USA. Jak podała w sobotę agencja AFP, administracja prezydenta Donalda Trumpa rozważa przeprowadzanie pierwszego testu broni atomowej od 1992 roku. Nie brakuje opinii, że mamy do czynienia z taktyką w negocjacjach z Rosją i Chinami.

Gabinet Donalda Trumpa chce testować broń atomową

Informacja o planach administracji prezydenta USA Donalda Trumpa odnośnie przeprowadzenia pierwszego testu broni atomowej od 28 lat jako pierwszy podał w piątek dziennik „Washington Post”, powołując się na wysokiej rangi przedstawiciela gabinetu 45. prezydenta USA, a także dwóch jego byłych członków.

Ten kryzys nie jest jedynym. W historii było ich już wiele, a największe z nich zmieniały jej biegTen kryzys nie jest jedynym. W historii było ich już wiele, a największe z nich zmieniały jej biegCzytaj dalej

Administracja amerykańskiego prezydenta miała zaproponować przeprowadzenie próby nuklearnej podczas narady, która odbyła się 15 maja, gdy dwóch członków gabinetu Trumpa miało stwierdzić, że Rosja i Chiny przeprowadzają podobne testy. Jak podaje za AFP Polska Agencja Prasowa, zarówno Moskwa jak i Pekin zdementowały te informacje, zaś władze USA nie przedstawiły żadnych dowodów na poparcie tej tezy.

Rozmówcy „Washington Post” przekonują, że ewentualne testy mają na celu pokazanie, że USA są w stanie szybko przeprowadzić próbę nuklearną, co byłoby dogodną taktyką negocjacyjną w momencie, gdy USA stara się doprowadzić do podpisania trójstronnego traktatu w sprawie broni atomowej z Rosją i Chinami. Ostateczna decyzja – jak podaje dziennik – jednak nie zapadła.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w restauracji, kwarantannie poddano ponad 50 osób, zachorował kucharz. Niepokojące doniesienia z Niemiec

PAP przywołuje treść oświadczenia Beatrice Fihn z Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej (ICAN), w którym ostrzegła, że test broni atomowej mógłby pogrążyć świat w „nowej zimnej wojnie”.

- Byłoby to storpedowaniem wszelkich szans na uniknięcie nowego i niebezpiecznego wyścigu zbrojeń nuklearnych – pisze Fihn.

Dwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł karyDwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł karyCzytaj dalej

Agencja przypomina, że w czwartek administracja amerykańskiego prezydenta poinformowała swoich zagranicznych partnerów o zamiarze wyjścia z traktatu o otwartych przestworzach, uzasadniając tę decyzję łamaniem układu przez Rosję. To kolejny w ostatnim czasie przypadek, gdy administracja Trumpa wycofuje USA z międzynarodowego układu z Rosją, bowiem – jak przypomina PAP – w zeszłym roku USA oficjalnie wystąpiły z traktatu o likwidacji pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu (INF), uzasadniając to tym, że Rosja nie stosuje się do jego zapisów i rozmieszcza pociski manewrujące 9M729.

Urzędnicy administracji prezydenta USA podkreślają, że w ostatnich dniach rozpoczęto z Rosją rozmowy na temat nowej rundy negocjacji w sprawie zbrojeń nuklearnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Pierwsze objawy raka wątroby. Wiele osób je bagatelizuje
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wielka porażka Zakopanego. Najnowsza wiadomość nie pozostawia złudzeń
Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News