Donald Trump oskarża Chiny
Flickr/Gage Skidmore
Autor Maria Glinka - 20 Maja 2020

Tak mocnych słów nie spodziewał się nikt, nawet po Trumpie. Padły wyjątkowo ostre zarzuty wobec Chin

Donald Trump nie szczędzi słów krytyki pod adresem Chin w związku z pandemią. Zdaniem prezydenta USA to „niekompetencja Chin doprowadziła do masowego, światowego zabójstwa”. Czy jest to element kampanii wyborczej?

Donald Trump krytykuje Chiny

Wczoraj Donald Trump wyjawił, że skierował list do włodarzy Światowej Organizacji Zdrowia, w którym oznajmił, że WHO prezentuje "alarmujący brak niezależności względem Chin". Prezydent zadeklarował, że jeżeli sytuacja się nie poprawi to USA wystąpią z organizacji. Zdaniem Trumpa WHO niewystarczająco skrytykowała Chiny za światową pandemię, dlatego dzisiaj po raz kolejny postanowił uczynić to sam.

Tym razem pod adresem Chin padły niezwykle mocne sformułowania. Na profilu Donalda Trumpa na Twitterze, którego regularnie używa do wyrażania opinii na różne tematy, pojawił się wpis, że koronawirus to efekt „niczego innego, jak niekompetencji Chin”, w wyniku której doszło do „masowego, światowego zabójstwa”.

Jest to kontynuacja oskarżeń wobec Chin – Donald Trump niejednokrotnie powtarzał, że koronawirus wydostał się z laboratorium Instytutu Wirusologii w Wuhanie. Czy tak ostre słowa krytyki pod adresem Chin mają związek z zaplanowanymi na listopad wyborami prezydenckimi w USA?

Tarcza 4.0 wprowadza wielkie zmiany dotyczące urlopów. Twoje wakacyjne plany mogą się nie udaćTarcza 4.0 wprowadza wielkie zmiany dotyczące urlopów. Twoje wakacyjne plany mogą się nie udaćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał

Już na początku mają członkowie sztabu wyborczego Donalda Trumpa wyznali agencji Reuters, że atakowanie Chin to nowy element strategii, który ma zapewnić kontrowersyjnemu politykowi wygraną w wyścigu o fotel prezydenta. Notoryczne podkreślanie, że jego kontrkandydat nominowany z ramienia Partii Demokratycznej – Joe Biden, nie przyjąłby tak zdecydowanej postawy wobec Chin, ma zapewnić Trumpowi reelekcję.

Wyniki sondażowe z tzw. stanów wahadłowych wskazują na skuteczność tej taktyki. Chodzi przede wszystkim o Pensylwanię, Michigan i Wisconsin, gdzie zarówno kandydaci Republikanów, jak i Demokratów, muszą szczególnie zabiegać o uznanie wyborców. To właśnie od stanów wahadłowych (których jest łącznie osiem) zależy zazwyczaj ostateczny wynik głosowania. Dlatego też instrukcje dotyczące nowego przekazu wyborczego zostały rozesłane do republikańskich przywódców na terenie całego kraju – podaje Puls Biznesu.

Trzaskowski zdecydowanie o wieku emerytalnym. Nowy kandydat na prezydenta zajął odważne stanowiskoTrzaskowski zdecydowanie o wieku emerytalnym. Nowy kandydat na prezydenta zajął odważne stanowiskoCzytaj dalej

Kampania Trumpa bazuje na wzrastającej niechęci Amerykanów do Chin, która wynika z przeprowadzanych sondaży. Najnowsza analiza Pew Research Centre wskazuje, że dwie trzecie obywateli negatywnie postrzega Chiny, co stanowi wzrost o 20 pkt. proc. względem 2017 r., kiedy urząd prezydenta USA objął Donald Trump.

Wybory prezydenckie w USA są zaplanowane na 3 listopada 2020 r. – wtedy to Amerykanie wezmą udział w głosowaniu powszechnym na członków Kolegium Elektorów Stanów Zjednocznych, którzy 14 grudnia wyznaczą nowego prezydenta. W praktyce jednak wyniki są już znane w listopadzie, ponieważ elektorzy przypisani są do jednej z dwóch partii, a zwycięża kandydat, który uzyska co najmniej połowę głosów (270).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  2. Zapach z ust może zdradzić, na jaką chorobę cierpimy. Warto zwrócić na niego uwagę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ostrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważać

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News