Chiny są odpowiedzialne za epidemię koronawirusa?
fot. pxfuel.com
Autor Komunikaty prasowe - 19 Marca 2020

Trump oskarża Chiny. Prezydent USA twierdzi, że wirus mógłby zbierać mniejsze żniwa

Chiny zbyt wolno informowały o epidemii koronawirusa? Takiego zdania jest prezydent USA Donald Trump, który poinformował, że świat obecnie płaci bardzo wysoką cenę za szerzenie się wirusa na świecie.  Informacje w mediach, że mamy do czynienia z nowym typem koronawirusa zaczęły się ukazywać od 31 grudnia zeszłego roku.

Donald Trump atakuje Chiny

- Byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy wszystko wiedzieli kilka miesięcy wcześniej. Epidemia mogłaby zakończyć się w tym regionie Chin, w którym się zaczęła. Świat płaci wysoką cenę za to, co zrobili - przekazał dziennikarzom prezydent USA Donald Trump.

Poczta Polska również wprowadza całkiem nowe zasady. Zmiany już od poniedziałkuPoczta Polska również wprowadza całkiem nowe zasady. Zmiany już od poniedziałkuCzytaj dalej

W dniu dzisiejszym chińskie służby medyczne ogłosiły, że poprzedniej doby nie wykryły żadnej nowej lokalnej infekcji koronawirusem. - Czy powinniśmy wierzyć w to, co teraz mówią? Mam nadzieję, że to prawda, ale kto to wie? Chciałbym, żeby to była prawda" - pytał na konferencji prasowej prezydent USA.

WHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaWHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

Jest to nie pierwszy raz gdy prezydent USA próbuje obarczyć winą za epidemię koronawirusa Chiny. Wczoraj jak i dzisiaj koronawirusa SARS-CoV-2 określił mianem "chińskiego wirusa". Broniąc tego określenia, zauważył, iż choroba ta "przyszła z Chin". - To nie jest rasistowskie, on (wirus) przyszedł z Chin - oświadczył przywódca USA.
- Chiny próbowały powiedzieć, ale może teraz już przestały, że powodem (koronawirusa) byli amerykańscy żołnierze. Tak nie może być, tak nie będzie. Nie jak ja będę prezydentem - przekazał Trump i wyraził opinię, że chińskie władze zwlekały z informowaniem innych państw na temat koronawirusa.

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się z Chin na 175 krajów świata. Pierwsze informacje o koronawirusie w Chinach pojawiły się w mediach 31 grudnia. Jednak jak zauważają niektóre źródła prasowe, do zakażeń musiało dochodzić już wcześniej tylko nie informował o nich chiński rząd. Mniej więcej od grudnia było wiadomo, że mamy do czynienia z nowym wirusem, który należy do grupy koronawirusów. Bardzo długo też nowy wirus nie miał nazwy. Jednak jak informują media, do pierwszego zarażenia w Chinach mogło dojść nawet w listopadzie. Według chińskich statystyk 15 grudnia było potwierdzonych 27 przypadków infekcji nowym, nieznanym dotąd typem koronawirusa. „South China Morning Post” dotarł do oficjalnych dokumentów wskazujących na to, że pierwszy udokumentowany przypadek infekcji nowym koronawirusem pochodził z 17 listopada. Dotyczył on 55-letniego mężczyzny z prowincji Hubei. Ale wiele wskazuje na to, że nie jest to jeszcze „pacjent zero”. Pierwsze zarażenia koronawirusem w Europie zostały odnotowane 24 stycznia we Francji. Do tej pory koronawirusem zakaziło się 227 tys. osób, ponad 9 tys. zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-letnia kobieta. To już szósta ofiara
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  4. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  5. Pasażerowie autobusu PKS poszukiwani. Kierowca był zakażony koronawirusem, pilny apel
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News