Donald Trump z kontrowersyjnym wpisem na Twitterze
Flickr/Gage Skidmore
Autor Maria Glinka - 1 Czerwca 2020

Zamieszki w USA coraz groźniejsze, Donald Trump dolał oliwy do ognia. Zdewastowany pomnik polskiego bohatera

Donald Trump zaognił sytuację wokół już i tak gwałtownych protestów, umieszczając kontrowersyjny wpis na Twitterze. Tymczasem zamieszki dotarły przed Biały Dom, a zniszczeniu uległ pomnik Kościuszki.

Donald Trump zabrał głos na Twitterze

Donald Trump postanowił zareagować na falę protestów, która ogarnęła USA i poinformował na swoim profilu na Twitterze, że Stany Zjednoczone zamierzają uznać Antifę za organizację terrorystyczną. Na ten moment inni przedstawiciele władzy nie potwierdzili tych planów.

Największe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i BiedronceNajwiększe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i BiedronceCzytaj dalej

Antifa to nieformalny ruch antyfaszystowski, który sprzeciwia się ideologii prawicowej. Środowisko Donalda Trumpa twierdzi, że to właśnie przedstawiciele tej subkultury mieli być inicjatorami protestów. Szef policji w Pittsburghu Scott Schubert niejednokrotnie przypisywał przemoc Antifie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Pomnik polskiego i amerykańskiego bohatera zdewastowany

Post Donalda Trumpa to reakcja na protesty, które wybuchły w ok. 30 amerykańskich miastach w związku ze sprawą George’a Floyda. W ubiegłym tygodniu Afroamerykanin został brutalnie potraktowany przez policję i zmarł niedługo po zatrzymaniu. Sytuacja jest na tyle poważna, że władze stanowe wprowadziły godzinę policyjną w 25 miastach – podaje wprost.pl.

Zmiany w 500 plus. Szczególny jest 1 lipca 2020Zmiany w 500 plus. Szczególny jest 1 lipca 2020Czytaj dalej

Wczoraj protestujący dotarli również pod Biały Dom w Waszyngtonie, w którym rezyduje Donald Trump. Korespondent RMF Paweł Żuchowski donosi, że znajdujący się nieopodal pomnik Tadeusza Kościuszki został zdewastowany – na cokole monumentu umieszczono wpisy atakujące Donalda Trumpa. W trakcie waszyngtońskich zamieszek zniszczono także Pomnik II Wojny Światowej, który mieści się na Narodowych Błoniach.

Protesty przeciwko rasizmowi osiągnęły tak gigantyczną skalę pierwszy raz od 2014 r., kiedy to z rąk policji został zabity 18-letni czarnoskóry mieszkaniec Ferguson.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Często męczy Cię katar? Przyczyn może być wiele, to nie tylko alergia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
Dzień dziecka z akcją Biedronki. Hit za 349 zł sprzedaje się jak świeże bułeczkiDzień dziecka z akcją Biedronki. Hit za 349 zł sprzedaje się jak świeże bułeczkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News