don vasyl
Facebook/Don vasyl
Autor Paulina Musianek - 6 Grudnia 2019

Don Vasyl pisze list do prezydenta Dudy z prośbą o pomoc. Artysta ma milion złotych długu

Don Vasyl ma ogromne problemy finansowe. Oszukany przez Polaków artysta musi zapłacić milion złotych podatku.

Don Vasyl, dawna gwiazda polskiej estrady, z milionowym długiem

Don Vasyl przez lata był najsławniejszym propagatorem kultury romskiej w Polsce i uwielbianym przez Polaków muzykiem. W pewnym momencie, gdy jego muzyczna kariera zaczęła zwalniać, próbował nawet swoich sił w polityce, jednak bezskutecznie. Porażka w wyborach to nie jedyne zmartwienie, jakie ma na głowie artysta. Jak wyjawił ostatnio “Super Expressowi” ma aż milion złotych długu. Tak pokaźnego zadłużenia dorobił się przez 6 lat niepłacenia podatków. Jak sam twierdzi, zadanie odprowadzania podatków powierzył dwóm współpracownikom, z którymi stworzył zespół Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Obydwaj panowie, muzyk i reżyser, już nie żyją. - Przez te lata narosły procenty, odsetki - mówi muzyk. Przez problemy z urzędem skarbowym traci nie tylko pieniądze, ale również zdrowie. - Dostałem zawału. Mam 70 lat i oprócz tego, że miałem zawał, mam cukrzycę, jestem schorowanym człowiekiem - wyjaśnia.

Ostatnio muzyk musiał borykać się z kolejnym problemem - do jego drzwi zapukał komornik. Zajął on już jego konto, domu nie mógł mu zabrać, ponieważ należy on do córki muzyka. Sam Don Vasyl przyznaje, że nie ma nic. Artyście zostały już tylko prośby o pomoc. Jak zwierzył się dziennikowi, chce on napisac list do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o pomoc. - Może będę to mógł spłacać w ratach, ale nie milion złotych - mówi.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News