dom z kontenera
Youtube/Fleximil sp. z o.o.
Autor Paulina Musianek - 14 Września 2019

Polska firma tworzy innowacyjne domy kosztujące kilkunastokrotnie mniej niż tradycyjne

Dom z kontenera morskiego? Polska firma Warszawy przekonuje, że jest to możliwe i nie trzeba mieć murowanego domu, by wygodnie mieszkać.

Dom z kontenera dobrą alternatywą?

Dom murowany, tradycyjny odchodzi powoli do lamusa? Raczej nie, ale na rynku pojawia się coraz więcej alternatyw - szybszych i tańszych w budowie, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania. Budowa domów z kontenerów, a właściwie adaptacja kontenerów morskich na cele usługowe czy mieszkalne to specjalność m.in. firmy Flexicube.

Do tworzenia domów z kontenerów firma wykorzystuje kontenery morskie, czyli takie, które wcześniej używane były w transporcie. Do ich konstrukcji używa się stali nierdzewnej ocynkowanej, pokrytej ochronną warstwą farby i żywicy epoksydowej, więc są dosyć wytrzymałe. Jak pisze Money, standardowy dom tego typu w stanie surowym kosztuje ok. 90 tys. zł. Wraz z bogatym wyposażeniem, można się zmieścić w kwocie 140 tys. Typowy projekt firmy to dom o powierzchni 25m2, jednak bez problemu można zamówić większy. Jak w rozmowie z Faktem tłumaczył pracownik firmy, “kwestia wielkości w tym przypadku nie ma znaczenia, bo taki projekt można łatwo rozbudowywać w każdym momencie, dostawiamy do środka kolejny moduł i dom robi się większy”. Firma jednak przypomina, że jeśli chcemy się w takim domu zameldować na stałe, niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Mobilny dom

Domki z kontenerów mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią na długo pozostawać w jednym miejscu.

– Główną zaletą kontenerowych domków jest to, że budynek jest mobilny. W tym wypadku nie jesteśmy na stałe związani z jakimś miejscem i nie musimy być właścicielami gruntu. Grunt możemy na przykład wydzierżawić. Jeśli jest to niewielki dom, da się znaleźć mnóstwo bardzo atrakcyjnych terenów, gdzie postawienie domu w ogóle nie byłoby możliwe – opowiada w Fakcie jeden z pracowników warszawskiej firmy Flexicube.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News