Dziecko, dopłata 600 zł
pixabay/Skullman
Autor Komunikaty prasowe - 22 Listopada 2019

Koniec z dofinansowaniem na dzieci. Rodzice będą musieli wykładać po 600 zł

Dofinansowanie do prywatnych żłobków w Poznaniu stanie się w przyszłym roku przeszłością. Za opiekę nad dzieckiem rodzice zapłacą 600 zł miesięcznie więcej.

Dofinansowanie do prywatnych żłobków to przeszłość

Dofinansowanie do prywatnych żłobków w Poznaniu w przyszłym roku stanie się przeszłością. Wszystko przez to, że w budżecie miasta zabraknie na ten cel 5 milionów złotych. Rodzicom przyjdzie zapłacić za opiekę nad dzieckiem w żłobku niepublicznym aż o 600 zł więcej na miesiąc od września przyszłego roku. Do sierpnia jest ono zapewnione.

Publicznych żłobków brakuje

Ze względu na to, że miejsc w publicznych żłobkach nie wystarcza dla wszystkich, duża część rodziców musi decydować się na żłobki prywatne. Obecnie kosztuje ich to łącznie z dofinansowaniem niemal 1000 zł z wyżywieniem. Od przyszłego roku może to być już 1600 zł. Nic dziwnego, że rodzice zgłaszają swój sprzeciw, wszak kogo będzie na to stać? Maria Lisiecka-Pawełczak, przewodnicząca Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta mówi, że trafiają do niej wiadomości od zrozpaczonych rodziców: “Wiem, jaki to problem, ale 5 milionów złotych, a o takiej kwocie mówimy, to sporo pieniędzy. Nie jest to więc kosmetyczna zmiana, a konkretne środki, które miasto musiałoby gdzieś znaleźć. Tymczasem mamy do czynienia z cięciami w każdej dziedzinie” - cytuje wypowiedź portal Epoznan.pl.

To nie zła wola prezydenta

Radna KO zaznacza, że postanowienie o rezygnacji z dofinansowania do prywatnych żłobków nie można traktować jako złą wolę prezydenta: “Na najbliższym posiedzeniu naszej komisji, które odbędzie się we wtorek, będziemy dyskutować na ten temat. W spotkaniu udział weźmie m.in. Stowarzyszenie Żłobków Niepublicznych oraz zastępca prezydenta Jędrzej Solarski. Na pewno będzie to okazja do wyjaśnienia wielu spraw” - powiedziała. Jednocześnie Lisiecka-Pawełczak przyznała, że obowiązkiem, który należy do radnych jest robienie analiz budżetu oraz szukanie w nim środków, które zaspokoją potrzeby społeczeństwa. Jednak nie może zagwarantować, że takie pieniądze się znajdą.

Porażka rządowego programu. Większość Polaków wypisało się z PPKPorażka rządowego programu. Większość Polaków wypisało się z PPKCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. W gabinecie ginekologa ktoś umieścił ukrytą kamerę. Nagranie pojawiło się w sieci, momentalnie wywołało burzę
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News