Pieniądze
pixabay, _Alicja_
Autor Komunikaty prasowe - 13 Stycznia 2020

Wyślij wniosek i otrzymaj należne 5 tys. złotych. Już dzisiaj możesz ubiegać się o spore pieniądze od państwa

Dofinansowanie w postaci 50 proc. kosztów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych można otrzymać w ramach programu “Mój Prąd”. Pierwszy nabór okazał się dużym sukcesem. “Rządowy projekt wsparł budowę 17,5 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych na kwotę 90 mln zł. 13 stycznia rusza drugi nabór” - jak informuje Next.gazeta.pl.

Dofinansowanie w ramach programu “Mój Prąd”

Dofinansowanie w ramach programu “Mój prąd” można otrzymać składając wniosek w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie papierowej, udając się tam osobiście. Istnieje też możliwość wnioskowania formą listowną lub elektroniczną.

“Trzeba się wykazać funkcjonowaniem i istnieniem instalacji fotowoltaicznej, czyli po zamontowaniu takiej instalacji należy przysłać do nas wniosek. Jest on bardzo krótki - dwie strony plus załącznik oraz okazać kopię faktury zapłaty, a także zaświadczenie, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli. tzw. zakładu energetycznego” - informował na początkach funkcjonowania programu Artur Michalski, cytowany przez Portal Samorządowy, jak cytuje Next.gazeta.pl.

Drugi nabór zacznie się 13 stycznia

Pierwszy nabór do programu “Mój prąd” okazał się dużym sukcesem. Drugi zacznie się już 13 stycznia. “"Mój prąd" to program wprowadzony przez Ministerstwo Energii we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki, który dofinansowuje nawet 50 proc. kosztów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych. Maksymalna kwota finansowania to 5 tys. zł, a moc mikroinstalacji ma wynosić od 2 do 10 kW.” - informuje Next.gazeta.pl.

Dobra wiadomość dla pobierających 500 plus. Wiele osób dostanie więcej pieniędzyDobra wiadomość dla pobierających 500 plus. Wiele osób dostanie więcej pieniędzyCzytaj dalej

Istnieje zapotrzebowanie na rozwój energii słonecznej w Polsce

Dzięki pierwszemu naborowi, który zakończył się w 2019 r., zdano sobie sprawę, że w Polsce istnieje zapotrzebowanie na rozwój energii słonecznej. W pierwszym etapie zostało wspartych 17,5 tys. instalacji PV, co będzie pozwalało na wygenerowanie 100 GWh energii rocznie. 90 mln zł - tyle wyniosło łączna kwota dotacji, z czego wynika, że w budżecie jest wciąż 900 mln zł. Ministerstwo ma w planach także wprowadzenie możliwości pożyczek dla spółdzielni mieszkaniowych na liczbę paneli, co sprawiłoby, że mogłaby wzrosnąć ich liczba.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News