fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Mazowsze 27.08.2017. n/z Dach domu jednorodzinnego w czasie deszczu.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Marca 2020

Polskie miasto dofinansuje zbieranie wody deszczowej. Działkowicze mogą liczyć na dodatkowe pieniądze

Dofinansowanie na zbieranie wody deszczowej będzie można uzyskać w Sosnowcu. Dotacje będzie opłacał samorząd miasta. Wnioski można składać od początku marca do końca kwietnia.

Dofinansowanie za gromadzenie deszczówki

Program “Po(d)lej deszczem w Sosnowcu” to nowa, proekologiczna inicjatywa miasta. Tak jak inne samorządy, np. we Wrocławiu, Sosnowiec oferuje dofinansowanie działań przyczyniających się do zatrzymania wód deszczowych w miejscu ich gromadzenia. Na razie jest to pilotaż, jeśli program się sprawdzi, będzie kontynuowany.

Pilnie poszukują ochotników do zakażenia. Można zarobić ogromne pieniądzePilnie poszukują ochotników do zakażenia. Można zarobić ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Dofinansowanie może wynieść nawet 80 proc.

Rzecznik sosnowieckiego ratusza Rafał Łysy podkreśla, że dofinansowanie może być przeznaczone na zakup, montaż i wykonanie robót ziemnych albo remont obecnych instalacji. Jak podaje portal bankier.pl, w ramach dofinansowania można zbudować ogród deszczowy w pojemniku lub gruncie, muldę chłonną lub studnię chłonną, naziemny wolnostojący zbiornik na wody opadowe z dachu czy podziemny zbiornik na wody opadowe. Dofinansowanie nie obejmuje już zrealizowanych inwestycji.

Milion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozić im może nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozić im może nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Agata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisy

Dofinansowanie dla Sosnowiczan może wynieść nawet 80 proc. poniesionych kosztów na realizację zadań, ale maksymalna kwota to 4 tys. zł. Program jest skierowany do osób fizycznych, które są właścicielami lub posiadającymi inny tytuł prawny do nieruchomości leżących w granicach administracyjnych miasta. W programie nie mogą uczestniczyć administracje i wspólnoty mieszkaniowe.

Na dofinansowania przeznaczą 100 tysięcy

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami miasto zamierza przeznaczyć na pilotaż programu 100 tys. zł. Projekt będzie realizowany do 30 listopada 2020 roku. Rzecznik Rafał Łysy odczytał też wypowiedź prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego, który akurat nie było obecny na spotkaniu.

„Dla nikogo nie jest tajemnicą, że zasoby wodne w Polsce są niewystarczające. W naszym regionie ten problem jest bardziej odczuwalny ze względu na wielowiekową działalność górniczą. Świadomość ekologiczna sosnowiczan jest coraz wyższa, dlatego jesteśmy pewni, że pilotażowy projekt +Po(d)lej deszczem w Sosnowcu+ będzie cieszył się dużym zainteresowaniem” - podkreślił prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, cytowany przez bankier.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł kobietę w nogę
  2. Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w Polsce
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Tragiczna śmierć 5 turystów, spędzali razem urlop. Ratownicy, policja i śmigłowce już nic nie mogły zrobić
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News