dofinansowanie
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.05.2019. n/z Emerytura.
Autor Komunikaty prasowe - 4 Lutego 2020

Dofinansowanie na seniorów obejmie większą liczbę osób. Pokryje aż połowę kosztów

Dofinansowanie dla seniorów będzie poszerzone. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postanowiło zmienić zasady programu “Opieka 75+”. W poprzedniej edycji programu kwota dofinansowania wyniosła 12 mln zł.

Dofinansowanie dla seniorów w ramach programu "Opieka 75+"

Rusza kolejna edycja dofinansowania dla seniorów. Strategiczny cel programu “Opieka 75+” to poprawa dostępności do usług opiekuńczych dla osób powyżej 75. roku życia. Program jest realizowany od stycznia 2018 r. Nie jest on tak powszechny jak “Rodzina 500+”, ale również ważny dla polskiego społeczeństwa.

Zakres usług opiekuńczych jest różny. Chodzi o załatwienie spraw w urzędzie, wykup leków, sprzątanie domu, pomoc w codziennych obowiązkach. Kluczowa zmiana to dotacja zwiększenia liczby godzin usług.

Zaoszczędź nawet 1520 złotych przy rozliczaniu PIT. Ulga, z której może skorzystać każdyZaoszczędź nawet 1520 złotych przy rozliczaniu PIT. Ulga, z której może skorzystać każdyCzytaj dalej

Społeczeństwo się starzeje

Polska obecnie zmaga się z niżem demograficznym. Nasze społeczeństwo się starzeje, dlatego programy takie jak “Opieka 75+” będą coraz bardziej znaczące. Rośnie rynek usług takich jak opieka nad seniorem. Wsparcia potrzebują zarówno seniorzy samotni, jak i ci pozostający w rodzinach.

Wydatki na politykę senioralną powinny rosnąć z roku na rok. Wzrasta bowiem liczba osób wymagających pomocy. Wiele wskazuje na to, że usługi opiekuńcze dla ludzi 75+ to przyszłość.

Wsparcie dla polskich seniorów

“Opieka 75+” to nie jedyne dofinansowanie na polskich seniorów. Marlena Maląg (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) chce, aby osoby starsze długo cieszyły się zdrowiem i aktywnością. A zatem ważne są usługi i pieniądze. Warto tu wspomnieć o waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych, a także o trzynastej emeryturze (rząd przeznaczy na to 11,75 mld zł).

To istotne, że rząd wspiera zarówno osoby młode, które zakładają rodziny, jak i osoby starsze. Należy dodać, że znaczenie mają inne programy skierowane do seniorów takie jak ASOS oraz “Senior+”.

Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. Objawy padaczki to nie tylko drgawki. Każdy powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Polacy dostaną od banku nawet po 10 tysięcy złotych "na głowę". Jest tylko jeden warunek\
Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News