Dodatek solidarnościowy dla osób bezrobotnych jeszcze w maju?
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 16 Maja 2020

Dodatek solidarnościowy możliwy jeszcze w ciągu 14 dni. Tysiące Polaków dostanie 1300 plus przez kilka miesięcy

Dobra informacja dla osób, które straciły pracę wskutek pandemii koronawirusa. Jak zapowiedział w Radiu Plus przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, resort rodziny pracy i polityki społecznej pracuje nad zapowiedzianym przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. dodatkiem solidarnościowym. Jego wprowadzenie, choć bez podania daty wdrożenia. potwierdził Mateusz Morawiecki.

Dodatek solidarnościowy jeszcze w maju?

Na początku maja – jak już informowaliśmy – prezydent Andrzej Duda zapowiedział podczas swojej konwencji programowej konieczność podniesienie zasiłku dla bezrobotnych, a także tzw. dodatku solidarnościowego.

- Trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić dodatek solidarnościowy dla wszystkich osób, które straciły pracę na skutek epidemii koronawirusa - 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące – powiedział prezydenta.

Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisyRząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisyCzytaj dalej

Andrzej Duda tłumaczył, że trzymiesięczny dodatek solidarnościowy pomoże osobom, które znalazły się bez pracy przejść przez ten trudny okres. Pomysł prezydenta na kolejne świadczenie w postaci dodatku solidarnościowego podchwycić miało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, co zdradził przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, Łukasz Schreiber na falach Radia Plus.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Po zapowiedzi prezydenta, żaden z przedstawicieli rządu nie odniósł się do jego propozycji, do czasu emisji w Radiu Plus rozmowy ze Schreiberem. Kwestia ta pojawiła się w rozmowie Jacka Prusinowskiego z przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Okazuje się, że nad propozycją głowy państwa pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Myślę, że jest szansa na wprowadzenie jakieś formy takiego dodatku solidarnościowego, tak, jak to postuluje pan prezydent – powiedział Schreiber.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów zapowiedział, że szczegóły w tej sprawie zostaną przedstawione niebawem. Nie wykluczył również, że dodatek zostanie przyznany jeszcze w maju. Oznaczałoby to wprowadzenie świadczenia jeszcze w ciągu najbliższych 2 tygodni maja.

Dwie olbrzymie zagraniczne firmy zwalniają pracowników w Polsce. Setki ludzi trafią na brukDwie olbrzymie zagraniczne firmy zwalniają pracowników w Polsce. Setki ludzi trafią na brukCzytaj dalej

A jednak będzie 1300 plus. Dodatek solidarnościowy z zielonym światłem Morawieckiego

Prace nad dodatkiem solidarnościowym potwierdził w piątkowe popołudnie sam Mateusz Morawiecki. Jak oświadczył prezes Rady Ministrów, zgodnie z zapowiedzią Andrzeja Dudy dodatek solidarnościowy zostanie wdrożony w życie. 1300 plus to jednak nie jest jedyna decyzja, jaką rząd PiS podjął w kwestii świadczeń. Morawiecki zapowiedział bowiem zwiększenie nakładów na zasiłek dla bezrobotnych. Ten będzie podniesiony do poziomu 1200 zł.

- Zasiłek dla bezrobotnych, który będzie podniesiony z poziomu dzisiejszego 860 złotych do poziomu 1200 złotych, ale także, zgodnie z zaleceniem pana prezydenta, osłonę solidarnościową - dodatkowy zasiłek 3-miesięczny dla osób, które teraz tracą pracę, w wysokości 1300 złotych na pewien okres, (...) żeby wesprzeć tych, którzy znajdą się w tym bardzo nieszczęśliwym dla siebie położeniu, ale też, by umożliwić potem ich ponowny, jak najszybszy powrót na rynek pracy - cytuje Morawieckiego Radio ZET.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News