By włodi, Flickr, CC BY-SA 2.0, https://www.flickr.com/photos/wlodi/2914080173
By włodi, Flickr, CC BY-SA 2.0, https://www.flickr.com/photos/wlodi/2914080173
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Czerwca 2020

Służby mundurowe dostaną dodatek motywacyjny. Nawet 2,5 tys. zł miesięcznie

Dodatek motywacyjny dla funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy po osiągnięciu wieku emerytalnego zdecydują się dalej pracować, może wynieść nawet 2,5 tys. zł. Rząd właśnie przyjął projekt ustawy wprowadzającej dodatek motywacyjny.

Dodatek motywacyjny dla służb. Rząd przyjął ustawę

Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej dodatek motywacyjny, który ma przysługiwać funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej ze stażem pracy 25 lat.

Dodatek motywacyjny ma przekonać funkcjonariuszy do dłuższej służby. Od lat formacje zmagają się z niedoborami kadrowymi, a młodzi ludzie nie palą się do pracy w służbach ze względu na słabe warunki pracy i niskie wynagrodzenie.

Spadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćSpadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćCzytaj dalej

Dodatek motywacyjny zamiast emerytury

Aktualnie funkcjonariusze służb mundurowych mogą przejść na emeryturę po przepracowaniu 25 lat bez konieczności ukończenia 55. roku życia. Jak podaje money.pl, od 1 sierpnia 2020 roku funkcjonariusze, którzy mają prawo do emerytury będą mogli liczyć na dodatek motywacyjny wypłacany zamiast świadczenia, jeśli zdecydują się na dalszą służbę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Kwota dodatku motywacyjnego będzie zależeć od stażu pracy. W przypadku 25 lat służby dodatek motywacyjny ma wynosić 1,5 tys. zł brutto miesięcznie, a po 28,5 latach funkcjonariusz może liczyć na 2,5 tys. zł brutto miesięcznie. Dodatek motywacyjny nie będzie wliczany do emerytury i innych nagród.

Nie będą płacić podatku za okres lockdownu. Ministerstwo Finansów w końcu zajęło stanowiskoNie będą płacić podatku za okres lockdownu. Ministerstwo Finansów w końcu zajęło stanowiskoCzytaj dalej

Dodatek motywacyjny zatrzyma funkcjonariuszy na służbie?

Jak podaje money.pl, dodatek będzie przysługiwać funkcjonariuszom, którzy uzyskali pozytywną opinię służbową i przeciwko którym nie toczy się postępowanie karne lub dyscyplinarne.

W cytowanym przez gazeta.pl uzasadnieniu projektu napisano, że celem dodatku motywacyjnego jest "zapewnienie optymalnych warunków pełnienia służby dla funkcjonariuszy oraz stworzenie instrumentów prawnych motywujących do pozostania w niej jak najdłużej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

529 tys. emerytów w najcięższej sytuacji, raport obnaża prawdę. Też możesz być wśród nich529 tys. emerytów w najcięższej sytuacji, raport obnaża prawdę. Też możesz być wśród nichCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News