fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 03.01.2020. n/z 500 plus.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 5 Listopada 2020

Będzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla sporej grupy Polaków. Projekt budzi kontrowersje

Dodatek do pensji będzie przysługiwał określonej grupie Polaków. Jak się okazuje, dodatek do pensji budzi wiele kontrowersji jest nazywany "kupowaniem wierności". Jaka grupa może liczyć na dodatkowe pieniądze i skąd wokół dodatku tyle szumu?

Dodatek do pensji dla policjantów

Dodatek do pensji to dodatkowe wynagrodzenie pieniężne i przysługuje pracownikowi w ramach warunków pracy czy piastowanego stanowiska. Dodatki do pensji mogą, ale nie muszą być obowiązkowe.

Dodatek do pensji tym razem przyznany zostanie policjantom, poinformował Zarząd Główny NSZZ Policjantów. "To efekt prac Zespołu ds. OPP i SPPP przy Zarządzie Głównym NSZZ Policjantów, który o ten dodatek zabiegał od 2017 roku. Obecnie inicjatywa uzyskała akceptację MSWiA oraz KGP", napisano w poście.

Wyniki sondażu mówią jasno o nastrojach Polaków. Potężny spadek poparcia dla rządzącychWyniki sondażu mówią jasno o nastrojach Polaków. Potężny spadek poparcia dla rządzącychCzytaj dalej

Dodatek do pensji będzie wynosił 500 zł i już budzi ogromne kontrowersje. "Dlaczego policjanci z jednych wydziałów dostają dodatkowe pieniądze za swoją podstawową pracę, a inni są pomijani?", cytuje money.pl posty opublikowane na forach policyjnych.

Pretensje innych funkcjonariuszy są jak najbardziej uzasadnione, bowiem dodatek do pensji dostaną tylko ci pracownicy, którzy służą w oddziałach prewencji i samodzielnych pododdziałach prewencji. Krótko mówiąc, na dodatek do pensji mogą liczyć funkcjonariusze zabezpieczający protesty osób niezadowolonych w wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Niebywałe odkrycie w Danii. Dokonały go przedszkolakiNiebywałe odkrycie w Danii. Dokonały go przedszkolakiCzytaj dalej

Portal money.pl, powołując się na poznańską Gazetę Wyborczą, cytuje pismo wysłane przez szefa policyjnego związku zawodowego Rafała Jankowskiego do szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Kamińskiego.

"Trudny okres pandemii i rosnący w społeczeństwie niepokój w jeszcze większym stopniu uświadamiają nam, że oddziały prewencji ze swoją stosunkowo nieliczną kadrą są nie do zastąpienia", brzmi fragment pisma.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem
2. Polska w kryzysie, ludzie tracą oszczędności życia, a co robi rząd? Wydają na najdroższe mięsiwo, przepiórcze jaja i żywność, jak dla szlachty
3. Wystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakane

Dodatek do pensji budzi kontrowersje

Dodatek do pensji wzbudził ogromne kontrowersje nie tylko ze względu na pominięcie większości funkcjonariuszy, ale także przez to, że szef MSWiA zapomniał, że poza oddziałami prewencyjnymi, protesty były ochraniane także przez innych. Pozostałe grupy nie mogą pochwalić się dodatkiem do pensji.

"W moim mieście ruch drogowy zabezpiecza protesty, bo pododdział prewencji jest Warszawie. A dodatek dostajesz ty, mimo że ruch drogowy ma swoją i twoją robotę", pyta retorycznie jeden z funkcjonariuszy.

Policjanci, którzy zostali nagrodzeni dodatkiem do pensji nie odpuszczają i także dogryzają kolegom. "Macie poligony, dwa tygodnie w lesie, jesienią na deszczu? Też na co dzień na was plują i krzyczą "przeproś matkę"?", odpowiadają.

Kursy walut: Wyborczy rollercoaster, złoty łapie oddechKursy walut: Wyborczy rollercoaster, złoty łapie oddechCzytaj dalej

Dodatek do pensji jest także nazywany nagrodą za lojalność oraz "kupowaniem wierności". Wszystko za sprawą prób tłumienia protestów związanych z wyrokiem TK. Miejmy nadzieję, że szef resortu nie nagrodzi przypadkiem samozwańczych bohaterów także próbujących tłumić protesty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na S8. Droga zablokowana, dwie furgonetki kompletnie zniszczone
  2. Rząd wkrótce zamknie całą Polskę? Morawiecki przedstawił wizję całkowitego lockdownu
  3. Kaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientów
  4. Zwrot akcji w sprawie waloryzacji 2021. Seniorzy mają powody do radości
  5. Nadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeń
  6. Kamil Stoch został oszukany? Nadal nie dostał swojej nagrody, czeka na nią prawie rok
  7. Chrupiąca i niezwykle aromatyczna surówka z czerwonej kapusty i cukinii. Lekko orientalnego smaku dodają jej ciekawe dodatki
Nadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeńNadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeńCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News