fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2020. n/z Polskie banknoty na stole.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Kwietnia 2020

ZZZA: 1500 zł netto dla wszystkich dorosłych. Propozycja nie tylko na czas epidemii

Dochód gwarantowany w wysokości 1500 zł netto dla wszystkich osób dorosłych - wprowadzenie takiego świadczenia proponuje Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Skąd ten pomysł? Związkowcy nie widzą w Tarczy Antykryzysowej rozwiązań pomocnych dla osób, które straciły pracę.

Dochód gwarantowany dla wszystkich dorosłych. Propozycja ZZZA

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa proponuje wprowadzenie minimalnego dochodu gwarantowanego w wysokości 1500 zł netto dla wszystkich osób dorosłych. Świadczenie dotyczyłoby tak osób całkowicie pozbawionych dochodu, jak i tych, których dochody spadły do kwoty poniżej progu.

Gdyby więc ktoś w marcu zarobił 700 zł, w kwietniu otrzymałby dochód gwarantowany od państwa 800 zł. Gdyby dana osoba straciła wszelkie dochody, otrzymałaby 1500 zł. W ten sposób pomoc trafiłaby do osób najuboższych i objęła też tych obywateli, którzy mieli bardzo niskie dochody również przed kryzysem.

Rząd będzie zdejmował restrykcje. Minister zdrowia podał datęRząd będzie zdejmował restrykcje. Minister zdrowia podał datęCzytaj dalej

ZZZA: dochód gwarantowany ma pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują

Zdaniem Związkowców rząd nie zadbał o osoby, które zostały pozbawione pracy. Dochód gwarantowany to odpowiedź na brak działań ze strony władz. - Nasza propozycja wynika z nieobecności w tarczy antykryzysowej rządu jakichkolwiek rozwiązań, które wspierałyby osoby pozbawione pracy i te, które dotychczas pracowały w ramach co miesiąc odnawianych umów o dzieło - tłumaczą Związkowcy w komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Wicepremier wydał nagłe oświadczenie. Ujawnia jakie ograniczenia zostaną zniesione?

Rząd przekazuje dziesiątki miliardów złotych firmom, również tym, których kondycja jest bardzo dobra, a nie dba o ludzi, którzy utracili środki do życia. W opinii Związkowców znacznie ważniejszym zadaniem dla władz jest wsparcie dla żywych ludzi niż niedziałających firm. I taką pomocą będzie dochód gwarantowany.

Dochód gwarantowany powinien działać niezależnie od kryzysu

Według ZA minimalny dochód gwarantowany to rozwiązanie, które powinno działać tak w czasach kryzysu, jak i poza nim. Jego wprowadzenie pozwoliłoby radykalnie ograniczyć ubóstwo, a zarazem uprościłoby system świadczeń społecznych.

Przypomnijmy, że niedawno rząd Hiszpanii ogłosił prace nad podobnym rozwiązaniem. Hiszpańskie władze zdecydowały o wprowadzenie dochodu podstawowego dla każdego obywatela państwa. Ma to być jeden ze sposobów na podniesienie się kraju po epidemii koronawirusa.

Nowy sposób walki z wirusem w Polsce. Skuteczność metody potwierdzają kolejne laboratoriaNowy sposób walki z wirusem w Polsce. Skuteczność metody potwierdzają kolejne laboratoriaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antonow An-225 Mrija. Kiedy odleci z naszego kraju? Gdzie oglądać wylot?
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News