Dochód cmentarze rząd
pxfuel.co,
Autor Konrad Karpiuk - 1 Listopada 2020

Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękami

Dochód sprzedawców zniczy, kwiatów i wiązanek jest poważnie zagrożony po tym, rząd w niemal ostatniej chwili podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy. Dla wielu z nich było to źródło utrzymania.

Dochód tysięcy Polaków zagrożony przez jedną decyzję

Dochód ze sprzedaży towaru na cmentarzach przepadnie lub odłoży się w czasie ze względu na piątkową decyzję rządu. Mateusz Morawiecki niemal w ostatniej chwili, bo po południu 30 października ogłosił zamknięcie cmentarzy 31 października, 1 i 2 listopada.

Władze miasta na Podkarpaciu zbuntowały się rządowym restrykcjom. Otworzyli cmentarzeWładze miasta na Podkarpaciu zbuntowały się rządowym restrykcjom. Otworzyli cmentarzeCzytaj dalej

Polacy zaraz po wydaniu rządowego rozporządzenia wręcz rzucili się do oblężenia cmentarzy. Sami sprzedawcy zapowiedzieli również, że będą pracować do późnych godzin lub do oporu, aby pozbyć się jak najwięcej towaru przed rządowym zakazem.

Wielu przedsiębiorców zajmujących się handlem zniczami i kwiatami, jak zwykle przed początkiem listopada zamawia więcej z hurtowni, wiedząc o wzmożonym ruchu na cmentarzach w Święto Zmarłych i Zaduszki. O tym, że mogą mieć problem z pozbyciem się towaru, dowiedzieli się w ostatniej chwili.

- To są roczne dochody całych rodzin. Tych rodzin są tysiące w skali całego kraju, które się tylko tym parają, żeby zrobić kwiaty czy znicze na Wszystkich Świętych - komentował jeden sprzedawca dla RMF FM.

Już od listopada radiowozy zmienią się nie do poznania. A na maskach pojazdów pojawi się nowe hasło policjiJuż od listopada radiowozy zmienią się nie do poznania. A na maskach pojazdów pojawi się nowe hasło policjiCzytaj dalej

Wielu sprzedawców, choć trudni się sprzedażą zniczy i wiązanek cały rok, lwią część dochodu zyskuje właśnie na początku listopada. Ponadto wielu sprzedawców dorabia na tym jedynie "sezonowo" otwierając stragany tylko na święta.

- Kupiliśmy towaru na 50 tys., teraz nie można go zwrócić. Nie wiadomo, co będzie dalej - komentowała dla RMF FM sprzedawczyni.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku
2. Jakimowicz wpadł w furię po ostatnim "Dzień dobry TVN". "Żeby księdza pobić?", kuriozalne zarzuty
3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Wsparcie dla sprzedawców, którzy stracą dochód

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w związku z decyzją zamknięcia cmentarzy, rząd planuje przygotować wsparcie dla branży cmentarnej. Warunkiem ma być jednak wykazanie niższego dochodu. O szczegółach dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach. Co dalej z klientami?Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach. Co dalej z klientami?Czytaj dalej

Protestujący przeciwko rządowi PiS i zaostrzeniu prawa aborcyjnego wpadli na pomysł wsparcia branży. Zachęcali do kupowania kwiatów od sprzedawców i stawiania ich w domu czy ogrodzie, a także do zakupu zniczy i stawiania ich pod biurami poselskich PiS.

Ponadto niektóre samorządy zaczęły wykupować kwiaty bezpośrednio od sprzedawców i wykorzystywać je do dekorowania przestrzeni miejskiej. Pomysł szybko podłapał premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział przeprowadzanie podobnej akcji.

Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, terenowe oddziały ARiMR i KOWR mają kupować od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które miałyby być sprzedane w dniach 31.10-02.11 przed cmentarzami. Ponadto fundusz Covid ma zwrócić pieniądze samorządom, które podjęły podobną akcję.

Porażające słowa ministra. Rząd ma już praktycznie związane ręce, pandemii nie zatrzymaPorażające słowa ministra. Rząd ma już praktycznie związane ręce, pandemii nie zatrzymaCzytaj dalej

- Proszę jeszcze raz o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię - skwitował Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
  2. Najnowsze wyniki badań. Prosta metoda, która chroni przed koronawirusem lepiej niż maseczki?
  3. Odkrycie zaskoczyło służby. Rozbili nielegalną grupę handlującą mchem
  4. Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego plan
  5. Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczym
  6. Legenda polskich skoków narciarskich ma koronawirusa. Wojciech Fortuna przeżywa dramat, chodzi o jego żonę
  7. Niestety, rozkręca się sezon, uciążliwość dotyka setek tysięcy Polaków. Syrop z buraka na szczęście zwalcza okropność w okamgnieniu
Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planWiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News