300 plus dobry start
Pixabay/StockSnap
Autor Paulina Musianek - 6 Lipca 2019

Zmiany w programie "Dobry Start". Kto jeszcze dostanie 300 plus?

Rząd tuż przed wyborami szykuje zmiany w programie "Dobry Start" i rozszerza grono osób, które będą mogły złożyć wniosek o 300 plus.

Zgodnie z przygotowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projektem ustawy, świadczeniem „Dobry start”, czyli 300 plus mają być również objęci uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

“Dobry Start” będzie przyznany większej liczbie uczniów

Rządowy program „Dobry Start” to w zamyśle jego autorów – inwestycja w edukację polskich dzieci. Corocznie w formie jednorazowej wypłaty przyznawane są środki w wysokości 300 złotych dla uczniów do czasu ukończenia przez nich 20. roku życia (lub w przypadków osób niepełnosprawnych 24. roku życia). Po wprowadzonych do projektu MRPiS zmianach, jednorazowe świadczenie otrzyma każdy uczeń rozpoczynający rok szkolny również ten uczący się w szkole policealnej czy szkole dla dorosłych.

500 plus dla nich to 2500 plus. Ponad 5 tys. rekordowych rodzin500 plus dla nich to 2500 plus. Ponad 5 tys. rekordowych rodzinCzytaj dalej

Tym samym każdy uczeń, bez względu na typ szkoły, objęty będzie świadczeniem. Należy podkreślić, że ta zmiana nie powoduje żadnych zmian w kryteriach wieku dziecka, na które przysługuje świadczenie – wciąż świadczenie przysługiwać będzie, co do zasady, na uczące się w szkole dzieci w wieku do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24. roku życia – wskazali w oświadczeniu przedstawiciele resortu.

300 plus - jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie “Dobry Start” można składać w urzędzie lub drogą pocztową oraz przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Po rozszerzeniu grupy beneficjentów “Dobry Start” będzie nas kosztować 1,442 miliarda złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę? Rząd rozważa taką opcję
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. Pod Radomiem zabrakło już wody. Polskie zasoby wodne są porównywalne z... egipskimi
  4. Polacy nadal mają problemy z jazdą autostradami
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News