źródło fot.: cdn.pixabay.com
Autor Kasper Starużyk - 9 Maja 2019

Rafalska potwierdziła, będzie kolejne 300+ na dziecko

Rusza kolejna transza wypłat z rządowego programu Dobry Start. W ramach świadczenia 300 zł będzie przysługiwać wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny. Wnioski o Dobry Start będą przyjmowane od lipca bieżącego roku.

Od pierwszego lipca możemy składać wnioski na wyprawkę szkolną "Dobry start". Jest to świadczenie nielimitowane kryterium dochodowym; każdy polski uczeń może je otrzymać - tak w TVP Info mówiła minister Elżbieta Rafalska. 

Na co dostaniemy "Dobry Start"?

Jak zaznacza minister teraz świadzczenie jest jedynie programem, ale planowana jest ustawa, która zagwarantuje wszystkim rodzicom otrzymanie dodatkowych 300 zł na wydatki związane ze szkolną wyprawką dla swoich dzieci. 300 zł jest świadczeniem jednorocznym i nie wyklucza się z pobieraniem pieniędzy z programu 500 plus. MRPiPS podało, że tego rodzaju uczniowskie wyprawki od państwa będą kosztować budżet 1,4 mld zł rocznie, ale jest to wydatek, na który władza jest gotowa. 

Kto może otrzymać świadczenie i kiedy? 

300 zł w przypadku programu "Dobry Start" przysługuje niezależnie od dochodów rodziców, na dzieci uczące się, do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. Jeśli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności, to świadczenie można pobierać do 24. roku jego życia, niezależnie od tego kiedy rozpoczęło naukę. 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News