Dobry start - do końca listopada możesz dostać 300 zł
pxhere.com
Autor Komunikaty prasowe - 24 Listopada 2019

Zostało jeszcze tylko 6 dni. Potem okazja na 300 zł przepadnie na dobre

“Dobry Start” to program rządowy, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie w kwocie 300 zł. Wnioski można składać jedynie do 30 listopada. Wiemy, komu przysługuje i co należy zrobić, aby otrzymać świadczenie.

“Dobry Start”, czyli program dla rodziców dzieci uczących się

“Dobry Start” jest programem rządowym przysługującym rodzicom dzieci uczących się do dwudziestego roku życia. Mają oni możliwość otrzymania jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną. “Dobry Start” obejmuje około 4,6 mln uczniów. Wypłata pieniędzy nie następuje jednak z automatu, żeby je otrzymać należy złożyć stosowny wniosek. Jest na to mało czasu, bowiem termin mija 30 listopada, czyli już za sześć dni.

Po rejestracji u lekarza zmuszą cię do spłaty cudzego kredytu. Zagrożonych setki tysięcy PolakówPo rejestracji u lekarza zmuszą cię do spłaty cudzego kredytu. Zagrożonych setki tysięcy PolakówCzytaj dalej

Brak kryterium dochodowego w ramach “Dobry Start”

Aby otrzymać dotację w ramach programu “Dobry Start” nie trzeba spełniać żadnego kryterium dochodowego, należy jedynie złożyć wniosek. “Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka)” - jak podaje portal Money.pl.

Gdzie można złożyć wniosek

Wniosek na “Dobry Start” można złożyć w tych samych instytucjach, co o 500 Plus, a zatem w urzędzie miasta, ośrodku pomocy społecznej lub też każdej innej jednostce wskazanej w gminie. W przypadku dzieci w rodzinach zastępczych, wnioski należy składać w powiatowych centrach pomocy rodzinie.

Warto pamiętać, że program “Dobry Start” przysługuje rodzicom dzieci uczących się do dwudziestego roku życia, czyli nie dotyczy przedszkolaków, zerówkowiczów, ani studentów.

Black Week w Biedronce. Klientów czekają ogromne obniżki cenBlack Week w Biedronce. Klientów czekają ogromne obniżki cenCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  2. Dziecko wróciło z podstawówki ze sprawdzianem. Rodzice są oburzeni oceną nauczycielki
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News