Dobry start - do końca miesiąca możesz dostać 300 zł
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 7 Listopada 2019

Jeszcze tylko do końca miesiąca dadzą ci 300 zł. Skorzystać mogą miliony Polaków

Dobry start, bo tak brzmi nazwa programu, w ramach którego możemy wnioskować o 300 złotych, jest otwarty na wnioski do końca miesiąca. Wielu Polaków jeszcze nie skorzystało ze świadczenia, a czas mija.

Dobry start to świadczenie, w ramach którego jednorazowo możemy otrzymać 300 złotych. W zasadzie jednak, kiedy to było tworzone, myślano głównie o uczących się młodych Polakach, a pieniądze przyznawane w ramach programu Dobry start miały być przeznaczane na wyprawkę szkolną. W końcu jednak program rozszerzono tak, że korzystać z niego mogą również uczniowie szkół dla dorosłych oraz policealnych, jak donosi Business Insider Polska.

Wniosek o 300 złotych w ramach programu Dobry start można złożyć jeszcze do końca miesiąca. A jest o co wnioskować, ponieważ spośród około 4,6 mln uprawnionych do wzięcia udziału w programie, pieniądze otrzymało na razie 4,2 mln uprawnionych. Oznacza to, że jeszcze 400 tys. Polaków może wnioskować o przyznanie im pieniędzy w ramach programu. Do wzięcia udziału w programie gorąco zachęca minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa.

- Jeśli tego nie zrobicie, pieniądze zwyczajnie przepadną. Nie ma na co czekać. Gorąco zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej - podkreśla szefowa resortu.

Od jutra posypią się mandaty. Drogówka nie będzie miała litościOd jutra posypią się mandaty. Drogówka nie będzie miała litościCzytaj dalej

Dobry start - możesz dostać 300 złotych

Warto jednak podkreślić to, o czym Borys-Szopa przypomina. Cytowana przez Business Insider Polska polityk zwróciła bowiem uwagę na fakt, że w przypadku uczniów szkół dla dorosłych oraz policealnych wnioski o udział w programie Dobry start składać można jedynie drogą tradycyjną, czyli za pośrednictwem poczty lub przy osobistej wizycie w urzędzie.

- Co ważne, w ich przypadku wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą tradycyjną np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub droga pocztową - zaznaczyła minister.

Z kolei w przypadku dzieci wnioski składane mogą być zarówno tradycyjnie, jak i drogą internetową. Mowa tutaj o kanały bankowości elektronicznej, portal Emp@tia, ale również PUE ZUS. Droga wnioskowania internetowego jest więc taka sama, jak w przypadku 500 plus.

Przypomnijmy, że z programu Dobry start skorzystać mogą - oprócz uczniów szkół policealnych i tych dla dorosłych - dzieci do lat 20, ale także niepełnosprawne, które nie ukończyły jeszcze 24. roku życia. O udział w programie nie mogą wnioskować przedszkolaki oraz studenci.

Policja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemPolicja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso stało się jedynym składnikiem ciężarnej kobiety. Lekarze mają mnóstwo wątpliwości
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News