Trwają pracę nad szczepionka na koronawirusa
fot. Tom Wolf / flickr.com
Autor Komunikaty prasowe - 18 Marca 2020

Niemiecki naukowiec prognozuje kiedy skończy się pandemia. Niestety, nie ma on dobrych wieści

Do kiedy potrwa pandemia? - to niewątpliwie jedno z tych pytań, które w obecnej sytuacji pada najczęściej. Niemieccy naukowcy spróbowali odpowiedzieć na to pytanie.Już raz informowali nas, że zarazić koronawirusem może się nawet 60 proc. społeczeństwa.

Do kiedy potrwa pandemia?

- Roboczo zakładamy, że potrwa ona prawie dwa lata – podkreślił prof. Lothar Wieler, szef Instytutu Roberta Kocha w Berlinie. Dodał jednak, że wiele zależy od tego, kiedy dostępna będzie szczepionka chroniąca przed koronawirusem. Wielu ekspertów twierdzi, że pojawi się ona najwcześniej w 2021 r.

Największe polskie laboratorium badające próbki sparaliżowane. Pracownicy objęci kwarantannąNajwiększe polskie laboratorium badające próbki sparaliżowane. Pracownicy objęci kwarantannąCzytaj dalej

Według tegóż samego profesora nie wiemy też jaką śmiertelność naprawdę ma COVID-19, ponieważ dane w poszczególnych krajach są różne. Nie wiemy też jak duża byłaby śmiertelność gdyby nie pomoc medyczna.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

Nad szczepionką pracują już USA, Chiny i Niemcy. Rozpoczęto już badania kliniczne nad takim preparatem - co oznacza, że otrzymują go pierwsi ochotnicy. Podczas początkowej fazy takich testów sprawdza się, czy szczepionka jest w ogóle bezpieczna. Dopiero potem bada się, czy jest skuteczna, a jeśli to się potwierdzi, można rozważyć wprowadzenie jej do użycia. Zwykle trwa to kilka lat. W przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 procedura ta będzie znacznie przyśpieszona.

Zdaniem niemieckiego specjalisty ryzyko zakażenia jest bardzo duże. W jego ocenie w Niemczech mogą zostać zainfekowane miliony osób, a u co piątej ofiary infekcji objawy choroby mogą być poważne. „Robimy jednak wszystko, by tego uniknąć” – dodaje.

Fatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rząduFatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rząduCzytaj dalej

Z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że do południa w środę odnotowano ponad 202,2 tys. zakażeń koronawirusem, a ponad 8 tys. osób zmarło. Jednocześnie wyzdrowiało ponad 83 tys. pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  2. Koronawirus szaleje, a w polskim mieści zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała Policja, w głowie się nie mieści
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News