Niespłacanie rachunków może doprowadzić do licznych problemów
ppstatic.pl
Autor Komunikaty prasowe - 14 Stycznia 2020

Za niespłacanie długów możesz mieć problemy w swojej pracy. Lepiej pilnuj rachunków

Niepłacenie zobowiązań finansowych przez prokuratora, to naruszanie godności zawodu i szkodzenie jego wizerunkowi. Przed Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego trafił przypadek prokuratora, niewywiązującego się z zobowiązań finansowych, które w postępowaniu egzekucyjnym osiągnęły 240 tys. zł. 

Kredyty i pożyczki zaciągane przez prokuratora doprowadziły do 16 postępowań egzekucyjnych. Śledczy miał o prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych nie informować swoich przełożonych. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" był zobowiązany do tego ustawą.

Prokurator bliski uniewinienia

W pierwszej instancji sąd dyscyplinarny przy prokuratorze generalnym odstąpił od wymierzania kary. Stwierdził on ograniczoną poczytalność obwinionego. Natomiast od tego orzeczenia odwołał się prokurator krajowy. W efekcie sąd przychylił się do kary łącznej nagany (upomnienia za nieinformowanie przełożonego oraz nagany za niespłacanie długów) o którą wnosiła PG Małgorzata Nowak.

Sąd stwierdził, jak piszę dziennik, że od osób wykonujących zawody prawnicze należy bowiem wymagać ponadprzeciętnych standardów zachowania zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. A nieregulowanie zobowiązań pieniężnych jest sprzeczne z jedną z podstawowych zasad prawa cywilnego, nakazującą przestrzeganie zawartych umów.

Waloryzacja świadczeń nawet o 700 złotych. Rekordowe podwyżki to emerytury sięgające 20 tys. złotychWaloryzacja świadczeń nawet o 700 złotych. Rekordowe podwyżki to emerytury sięgające 20 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News