dług
Preteen Girl Sitting By A Window.
Autor Komunikaty prasowe - 3 Lutego 2020

Ma 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentę

Dług w kwocie miliona złotych ma do spłacenia 11-letnia Zuzia. Komornik ściąga pieniądze z jej niewielkiej renty, jak podaje Wprost.

Dług na milion złotych

Dług sięgający miliona złotych ma do spłacenia 11-letnia Zuzia. Jej ojciec Piotr Sałaszewski umarł w 2011, był jedyną osobą utrzymującą rodzinę. Zostawił po sobie niespłacony dług, o czym dziewczynka dowiedziała się w trzeciej klasie szkoły podstawowej otrzymując list z firmy windykacyjnej. Sprawa trafiła do komornika. Zajął on rentę rodzinną Zuzi po zmarłym ojcu, która wynosi 604 zł miesięcznie, z czego komornik pobiera co miesiąc 180 zł.

Rasistowski atak na imigrantów po brexicie. Zabraniają Polakom mówić w ojczystym językuRasistowski atak na imigrantów po brexicie. Zabraniają Polakom mówić w ojczystym językuCzytaj dalej

Córka z matką żyją na skraju ubóstwa

Miesięczny dochód matki i córki wynosi ok 1,5 tys. złotych, a więc żyją na skraju ubóstwa. Ich źródłem utrzymania jest 500 plus, zasiłek dla samotnej matki i prace społecznie użyteczne, wszak matka pracuje dorywczo w bibliotece. Czasami otrzymują też pomoc społeczną na żywność lub buty.

Kredyt w banku Millennium

Ojciec Zuzi wziął za życia kredyt w Banku Millennium na rozruch hurtowni z materiałami budowlanymi. Długu nigdy nie spłacał, a jego żona o niczym nie wiedziała. Komorniczka z Chrzanowa Katarzyna Glanc prowadziła przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne od 2004 roku, które było w dalszym ciągu prowadzone po śmierci Sałaszewskiego. Zostało umorzone dopiero w 2015 r., gdyż egzekucja była bezskuteczna. Po czterech latach wyszło na jaw, że dłużnik nie żyje. Jednak w tym czasie dług powiększył się o kolejne tysiące złotych.

Komorniczka nie odpowiada na pytania

Portal Wprost nie uzyskał odpowiedzi na pytania od komorniczki Katarzyny Glanc, jak to się stało, że prowadziła przez cztery lata postępowanie przeciwko zmarłemu człowiekowi.

– Komornicy kiszą egzekucje latami, bo ani wierzyciel, ani dłużnik nic nie robią. Powinno być tak, że jak komornik nie ma czego zająć, a wierzyciel nie wskazuje komornikowi jakichś nowych źródeł, gdzie dłużnik może mieć majątek, to powinien postępowanie umarzać. Jeśli tego nie robi, to od długu rosną astronomiczne odsetki i mała wierzytelność latami przeradza się w gigantyczny dług – mówi Wojciech Brzozowski z kancelarii prawnej Absolutio, jak cytuje Wprost.

Prawnik był pierwszym, który wyciągnął pomocną dłoń do 11-letniej Zuzi. Powództwo przeciwegzekucyjne zostało przez niego przygotowane, żeby oczyścić ją z długu. Sprawa znalazła się już na wokandzie.

Najdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąNajdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. 6-letni Antoś przegrał walkę z chorobą. Wszystko zaczęło się od przeziębienia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Polacy dostaną od banku nawet po 10 tysięcy złotych "na głowę". Jest tylko jeden warunek
Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News