niebieski klejnot
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 26 Września 2019

Potężny diament odkryty w RPA. Już wiadomo, że jego cena będzie rekordowa

Zabarwiony na niebiesko diament odkryto w kopalni Cullin w Republice Południowej Afryki. Jest to z pewnością jednej z największych diamentów jaki znaleziono na ziemi. Jego cena osiągnie krocie.

Kamień szlachetny waży 20 karatów, czyli około 4 gramów. To czyni z niego wręcz przeolbrzymiego, jeśli porównamy go z innymi "kolegami" wydobywanymi w kopalni. Ostatnie olbrzymi znalezisko można porównać wielkością do 5 monet jednogorszowych położonych na stole.

Z wiadomości podanej przez "Rzeczpospolitą" wynika, że swoją niecodzienną barwę wartościowa skała zawdzięcza zabarwieniu bromem.

Potężny diament, Cullin

Wyjątkowe diamenty z RPA

To nie pierwsze tego typu znalezisko wykopane z kopalni Cullinan. Znaleziony megadiament miał już 3 wielich poprzedników, których łączną wartość można oszacować na 45 mln dolarów.

Ostatni okaz według zapewnień ekspertów znacznie przebije cenowo swoich poprzedników. Nikt nie chce ryzykować podania konkretnej ceny, jednak wspomina się dużo o sumie nawet kilkudziesięciu millionów dolarów. To oznacza, że cena za niego będzie rekordowa i skała będzie praktycznie najdroższą kopaliną na świecie. Ostatni potężny okaz z Cullinan, to sprzedany w 2014 r. za cenę 27,6 mln dolarów nieoszlifowany diament "Cullinan Dream".

Ziemniaki przebijają kolejną barierę. Trudno uwierzyć, ile już kosztująZiemniaki przebijają kolejną barierę. Trudno uwierzyć, ile już kosztująCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Aleksandra Kwaśniewska ma powody do radości. Fani składają jej gratulacje

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News