diagnoza-pixnio-ca.garcia.s
ca.garcia.s / pixnio.com
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Marca 2020

Diagnoza bez ubezpieczenia. Będą też leczyć ze środków publicznych

Diagnoza koronawirusa całkowicie darmowa? Czy trzeba mieć ubezpieczenie? Ministerstwo Zdrowia dostaje wiele takich pytań. Teraz resort postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Diagnoza i leczenie dla każdego. Niezależnie od ubezpieczenia

Ministerstwo Zdrowia dostaje coraz więcej pytań dotyczących epidemii koronawirusa. Wielu Polaków zastanawia się, czy diagnoza oraz leczenie w przypadku zakażenia są płatne, a także czy wymagane jest ubezpieczenie. Niepewność związaną z tą sprawą zakończył resort zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

PILNE: Pilne oświadczenie polskiego ministra zdrowia w sprawie koronawirusaPILNE: Pilne oświadczenie polskiego ministra zdrowia w sprawie koronawirusaCzytaj dalej

"Każda osoba, nawet nieubezpieczona, w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem będzie nieodpłatnie diagnozowana" - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na pytanie dot. diagnozy jednego z użytkowników.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Wyjaśniła się także kwestia finansowania leczenia. W odpowiedzi na pytanie Radia Zet resort zdrowia wytłumaczył, że jeśli osoba zakażona koronawiusem COVID-19 zachoruje na SARS-CoV02, to wtedy jej leczenie zostanie w stu procentach pokryte z finansów publicznych.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

W środę 4 marca podczas specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski poinformował o wykryciu pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo, a pacjent w dobrym stanie znajduje się w szpitalu.

- Jest to pacjent w województwie lubuskim, przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Pacjent przyjechał z Niemiec. Wszystkie osoby, które miały z nim styczność są objęte kwarantanną domową. Wszystkie procedury zadziałały tak, jak powinny zadziałać. Proszę o uszanowanie prywatności pacjenta - dodał minister. Szef resortu zdrowia poinformował, że w sumie wykonano już 584 testy, a tylko jeden wynik był dodatni.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Diagnoza i badania na szeroką skalę

Badania i diagnoza na obecność koronawirusa z chińskiego Wuhanu, prowadzone są już w 9 laboratoriach w Polsce, a jutro próbki zaczną badać kolejne trzy stacje sanitarno-epidemiologiczne (w Lublinie, Łodzi i Poznaniu). Próbki badane są już: w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym oraz laboratoriach w Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku oraz Kielcach. W przyszłym tygodniu próbki będzie można zacząć badać jeszcze w jednym laboratorium w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg potrącił pieszego. Policja przyjechała, ofiary nie było
  2. Przyjmowanie niektórych środków farmakologicznych może powodować powstawanie wrzodów. Lepiej na nie uważać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Wybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarm
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News