DGP: Miasta idą na wojnę z reklamami
By Artur Andrzej - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36982435
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Grudnia 2019

Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki

DGP: Miasta chcą zrobić porządek z reklamami. Przedsiębiorcy już szykują się na solidne wydatki. Muszą wymienić stare szyldy i banery. Inaczej grożą im solidne kary.

DGP: Gdańsk wprowadza uchwałę krajobrazową

DGP informuje o uchwale krajobrazowej, którą wprowadza Gdańsk. Uchwała wprowadza zakaz umieszczania tablic i urządzeń reklamowych w odległości mniejszej niż pół metra od tablic z numerami porządkowymi nieruchomości i nazwami ulic. Oprócz tego reklamy nie będą mogły zawężać chodników czy ciągów pieszych do szerokości mniejszej niż 2 m, a także zasłaniać okien, drzwi i detali architektonicznych. Gdańska uchwała opisuje też wymagania, jakie będą musiały spełniać reklamy, szyldy, semafory i wizytówki i jak mają być rozmieszczane na budynkach. “I nie ma od tego odwrotu - 2 kwietnia 2020 r. minie dwuletni okres przejściowy na dostosowanie się do tych wymogów” - pisze DGP.

- Gdańsk jest jednym z pierwszych miast, które podjęło się porządkowania krajobrazu. Nie jest to łatwe, bo prawo nie daje konkretnych, prostych rozwiązań. Musimy wciąż szukać dobrego kompromisu. Nasza uchwała była atakowana, skarżona do wojewody, ale udało nam się ją utrzymać w mocy, bo była solidnie przygotowana - powiedział DGP zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i mieszkalnictwa Piotr Grzelak.

Kary będą gigantyczne

DGP podaje, że jeśli przedsiębiorcy nie dostosują się do nowych regulacji do 2 kwietnia przyszłego roku, to będą płacić 3240 zł za każdy metr kwadratowy nieodpowiedniej reklamy. Gazeta pisze, że niektórzy przedsiębiorcy są zadowoleni z uchwały, ponieważ dzięki temu ich banery będą lepiej widoczne. Inni podkreślają, że przepisy wymagają jeszcze doprecyzowania.

10 tysięcy złotych dla emeryta to nie żart. Tak rząd chce wynagrodzić wyrządzone krzywdy seniorom10 tysięcy złotych dla emeryta to nie żart. Tak rząd chce wynagrodzić wyrządzone krzywdy senioromCzytaj dalej

Nie tylko Gdańsk

DGP informuje, że nie tylko Gdańsk chce walczyć z zaśmiecaniem krajobrazu przez reklamy. Podobne rozwiązanie wprowadza Świnoujście. Tamtejsza uchwała reguluje zasady umieszczania reklam, urządzeń reklamowych, a także małej architektury i ogrodzeń na terenie całego miasta. Z kolei w Krakowie projekt uchwały jest w przygotowaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Pacjentka była przytomna przez całą operację. Lekarze nie reagowali na jej krzyki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News