Delegacja hotel Torgau
scrennshot lvz.de
Autor Komunikaty prasowe - 3 Grudnia 2019

Zdemolowane pokoje zabrudzone odchodami. Polska delegacja w Niemczech wywołała skandal

Delegacja Polaków w Torgau nie popisała się. Hotel w niemieckim Torgau został zdemolowany przez radnych ze Strzegomia - jak podaje niemiecka prasa. “Zdemolowane pokoje hotelowe i "wszelkie możliwe odchody pozostawione w miejscach niewyobrażalnych" - tak zakończył się pobyt delegacji radnych, jak informuje “Gazeta Wyborcza”. Efektem tego radni z niemieckiego Torgau zerwali współpracę obu miast, która trwała od 22 lat.

Delegacja polskich samorządowców pozostawiła złe wrażenie. Niemiecki hotel zdemolowany przez radnych

Hotel w Torgau został zdemolowany przez polską delegację radnych ze Strzegomia, w której skład wchodzili: burmistrz Zbigniew Suchyta oraz radni Roman Asynger oraz Cezary Włodarczyk. Ich wizyta miała miejsce w październiku i odbyła się z okazji święta niemieckiego miasta w Saksonii. Zatrzymali się oni w trzygwiazdkowym hotelu Centrali, gdzie przebywali jedną noc. “Już w ciągu nocy z pokojów zajmowanych przez Polaków dochodziły odgłosy imprezy. Gdy rano wyjechali, a sprzątaczki zabrały się do sprzątania ich pokoi, okazało się, że zostały one w opłakanym stanie: zdemolowane, z ekskrementami walającymi się po podłodze i pościeli” - informuje “Wyborcza”.

ZUS w 2020 roku zabierze ci fortunę. Składki zjedzą ci sporą część pensjiZUS w 2020 roku zabierze ci fortunę. Składki zjedzą ci sporą część pensjiCzytaj dalej

O sprawie zrobiło się głośno w niemieckich mediach

Sprawy nie ujawniano przez długi czas. Z Torgau do Strzegomia wysłano jedynie rachunek na kwotę 1500 euro - na tyle wyceniono remont pokoi, które zajmowali radni. Jednak na tym sprawa się nie zakończyła. Delegacja, a raczej jej skandaliczne zachowanie, doprowadziło do tego, że temat powrócił na ostatniej sesji rady miejskiej Torgau, na której padła decyzja, żeby zakończyć współpracę obu miast, która trwała 22 lat. Protokół zniszczeń, jakich dokonali Polacy, nie został ujawniony.

Mimo to, o sprawie zrobiło się głośno w niemieckich mediach, napisały o tym m.in. gazety „Torgau Zeitung”, „Leipziger Volkszeitung” oraz portal Tag24.de. “Zachowanie polskiej delegacji nie może być tolerowane” - powiedziała burmistrzyni Torgau Romina Barth, cytowana przez “Wyborczą”. Zachowanie radnych określiła “nieludzkim”. “Członkowie delegacji z miasta partnerskiego, w tym burmistrz, zniszczyli nie tylko pokoje hotelowe, ale zostawili również wszystkie możliwe odchody w miejscach wprost niewyobrażalnych” - powiedziała.

Emerytura zwolniona z podatku. Największe marzenie emerytów bliżej do spełnieniaEmerytura zwolniona z podatku. Największe marzenie emerytów bliżej do spełnieniaCzytaj dalej

Rzekome problemy żołądkowe

Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta nie ukrywał swojego zaskoczenia, wynikającego z nagłośnienia sprawy: “Nawet nie wiem, jak to skomentować. Byliśmy tam jedną noc. Po kolacji odwiedziłem radnych w jednym z pokojów, ale nie było tam żadnej imprezy. Rano dowiedziałem się, że jeden z nich miał w nocy problemy żołądkowe i musiał po sobie posprzątać” - powiedział “Wyborczej”. Burmistrz powiedział, że darzy swoich ludzi zaufaniem i ma pewność, że żaden z nich nie naruszył zasad właściwego zachowania w niemieckim mieście.

Radny zapłacił z własnej kieszeni

Cezary Włodarczyk to radny, którego pokój musiał zostać wyremontowany. Opłacił on z własnej kieszeni rachunek za remont, wysłany przez hotel na adres urzędu. W wypowiedzi dla “Wyborczej” powiedział, że od lat zmaga się z problemami żołądkowymi, takimi jak wrzody i refluks.

“To sprawia, że często, głównie w nocy, nie kontroluję swoich reakcji. Nie było żadnego pijaństwa, żadnego alkoholu, żadnego biegania po korytarzach. Ok. godz. 21, po kolacji, położyłem się spać. Moje wydzieliny zabrudziły kawałek pościeli i podłogowej wykładziny. Rachunek uregulowałem z własnej kieszeni” - powiedział Włodarczyk.

Nurtującym jest zatem fakt, dlaczego radny, mimo że uważa się za niewinnego, bez mrugnięcia okiem podjął decyzję o zapłaceniu za szkody 1500 euro.

Skarbówka zapuka do drzwi i upomni się o pieniądze. Nie będzie nawet wcześniej wysyłać zawiadomieńSkarbówka zapuka do drzwi i upomni się o pieniądze. Nie będzie nawet wcześniej wysyłać zawiadomieńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  2. Michał Szpak wziął udział w akcji charytatywnej. Za 20 tysięcy złotych możesz zjeść kolację ze swoim idolem
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. 13. emerytura jest zagrożona? Senat zgłosił poważne zastrzeżenia, w Polakach aż zagotowała się krew

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News