Decathlon ostrzega klientów
wikimedia
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Czerwca 2020

Wielu klientów sklepu Decathlon jest zagrożonych. Sklep pilnie ostrzega

Decathlon miał wyciek danych - informuje serwis Niebezpiecznik.pl. Hakerzy dostali się do raportu z danymi osobowymi klientów. Wyciekły m.in. numery telefonów klientów sieci Decathlon.

Decathlon miał wyciek. Numery klientów przejęte przez hakerów

Decathlon rozsyła wiadomości do klientów, w których informuje o wycieku danych osobowych. Chodzi o numery telefonów. Jak podaje portal Niebezpiecznik.pl, 27 kwietnia doszło do nieuprawnionego zalogowania do systemu jednego z podwykonawców sieci Decathlon. Wyciek dotyczył sieci informatycznej, która odpowiada za wysyłanie wiadomości SMS (tzw. bramka SMS).

Decathlon tłumaczy wyciek. Wciąż jest wiele niewiadomych

W komunikacie wysłanym do klientów Decathlon pisze, że po zalogowaniu się do systemu osoby bez uprawnień wygenerowały raport dotyczący aktywności podejmowanej przez Decathlon za pośrednictwem platformy od 23 lutego do 24 kwietnia.

Zadziwiające słowa Niemców na temat działań polskiego rządu. Wielu Polaków może być zaskoczonychZadziwiające słowa Niemców na temat działań polskiego rządu. Wielu Polaków może być zaskoczonychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

W raporcie ściągniętym przez hakerów znajdowały się numery telefonów klientów, numery złożonych zamówień oraz kod odbioru zamówienia. Decathlon nie potrafi na razie stwierdzić, czy pobrane w ten sposób dane zostały w jakikolwiek sposób wykorzystane.

Decathlon ostrzega klientów

Decathlon zapewnia, że w pobranym raporcie nie znalazły się inne dane osobowe klientów, takie jak imię, nazwisko, PESEL czy adres zamieszkania. Decathlon zwraca jednak uwagę, że hakerzy mogą wykorzystać numer telefonu do przesyłania wiadomości SMS z podejrzanymi linkami, gdzie może być złośliwe oprogramowanie, które może posłużyć do kradzieży tożsamości.

TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?Czytaj dalej

Sieć Decathlon zgłosiła już incydent do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w celu podjęcia stosownych działań ochronnych. Decathlon zapewnia, że zobowiązał swoich dostawców do wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń w systemach informatycznych.

Sieć sklepów sportowych wprowadzi też dodatkowe poziomy zabezpieczeń dostępu do przetwarzania danych. Decathlon ostrzega klientów przed podejrzanymi wiadomościami i prosi o czujność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
Coraz mniej samochodów premium na polskich drogach. Dane nie pozostawiają wątpliwościCoraz mniej samochodów premium na polskich drogach. Dane nie pozostawiają wątpliwościCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News