Data wyborów prezydenckich może być znana jeszcze dziś
eastnews/Olivier Morin
Autor Radosław Święcki - 2 Czerwca 2020

Data wyborów już nawet dzisiaj. Terlecki się wygadał

Kiedy poznamy datę wyborów prezydenckich? Z zapowiedzi wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego wynika, że być może jeszcze dziś. Sejm kończy pracę nad ustawą dotyczącą hybrydowego głosowania w wyborach głowy państwa.

Data wyborów prezydenckich jeszcze dziś?

Być może jeszcze dziś poznamy datę wyborów prezydenckich. Zapowiedział to podczas spotkania z dziennikarzami wicemarszałek Sejmu a zarazem szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

- Sejm zajmie się dziś ustawą wyborczą, a w konsekwencji tego dziś lub jutro marszałek Sejmu ogłosi termin wyborów i związany z tym harmonogram – powiedział cytowany przez portal 300polityka.pl wicemarszałek Sejmu.

- Myślę, że to jest dobra wiadomość, na którą czeka cała Polska, że okres przeciągania, wydłużania, wymieniania kandydatów, itd. mamy już za sobą i będziemy mogli rozpocząć drugą fazę kampanii wyborczej – dodał.

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słów

Przyspieszenie dotyczące terminu wyborów prezydenckich nastąpiło w poniedziałek, kiedy to w godzinach porannych w Dzienniku Ustaw opublikowana została uchwała Państwowej Komisji Wyborczej sprzed trzech tygodni dotycząca braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach prezydenckich 10 maja 2020 roku. Po publikacji uchwały marszałek Sejmu ma dwa tygodnie na zarządzenie terminu wyborów.

Z kolei wieczorem zielone światło na przeprowadzenie wyborów dał złożony w większości z opozycji Senat, który zaakceptował przyjętą 12 maja przez Sejm ustawę dotyczącą hybrydowego głosowania w wyborach głowy państwa. Senatorowie wprowadzili jednak 36 poprawek nad którymi obecnie pracuje izba niższa parlamentu.

Gnał 155 km/h w terenie zabudowanym. Policjantom podał niewiarygodny powódGnał 155 km/h w terenie zabudowanym. Policjantom podał niewiarygodny powódCzytaj dalej

Wśród możliwych terminów wyborów prezydenckich najczęściej wymienia się niedzielę 28 czerwca. Ewentualna druga tura głosowania odbyłaby się 12 lipca. W wyborach prawdopodobnie wezmą udział wszyscy kandydaci, którzy mieli wystartować 10 maja, poza Małgorzatą Kidawą-Błońska, która w połowie maja wycofała się ze startu i w roli kandydata Koalicji Obywatelskiej zastąpił ją prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-lat
  2. Polacy coraz częściej dochodzą swoich praw jako pacjenci. Niektóre historie sprawiają, że włos się jeży na głowie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zdradzili, kiedy zniosą kolejny zakaz. Słowa szefa MSZ zaskakują
Dziś ty także możesz stracić dostęp do telewizji. Wszystko zależy od sprzętu, jaki masz w domuDziś ty także możesz stracić dostęp do telewizji. Wszystko zależy od sprzętu, jaki masz w domuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News