Dania radykalizuje działania w związku z koronawirusem
Flickr/Open Knowledge Foundation, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Autor Maria Glinka - 5 Listopada 2020

Makabryczne doniesienia z Danii. Zginą miliony zwierząt, wszystko w imię walki z koronawirusem

Dania stawia na radykalne działania w ramach walki z pandemią. Tamtejszy rząd planuje wybić całą duńską populację norek, a wszystko z powodu wykrycia nowej mutacji koronawirusa. W Danii, która słynie z ferm hodowlanych, żyje ponad 15 milionów norek.

Dania walczy z koronawirusem i zaostrza strategię działania

Dania, podobnie jak inne państwa europejskie, z każdym dniem rejestruje coraz wyższe wskaźniki zachorowań na COVID-19. Tylko dzisiaj zarejestrowano 1 353 nowych przypadków koronawirusa, co oznacza, że od początku pandemii patogen potwierdzono już u 49 594 osób w zaledwie 5,8 mln populacji.

Mimo że sytuacja w Danii nie jest aż tak niepokojąca jak w Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach czy Polsce to rząd zdecydował się na wprowadzenie restrykcji. Od 29 października obowiązuje nakaz noszenia maseczki w przestrzeni publicznej, zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22 i organizowania spotkań większych niż 10-osobowe. Dania już teraz zapowiedziała, że obostrzenia będą w mocy aż do 2 stycznia 2021 r.

Polacy uhonorowali wielki dyskont nagrodą. Wszystko przez dostępne w nim produktyPolacy uhonorowali wielki dyskont nagrodą. Wszystko przez dostępne w nim produktyCzytaj dalej

To jednak nie jedyne kroki, jakie podejmuje Dania. W ostatnim czasie do obozu władzy dotarły informacje, zgodnie z którymi 12 osób zaraziło się koronawirusem od norek. Gazeta Wyborcza podaje, że transmisja międzygatunkowa na fermach norek ma przyczyniać się do powstania nowej mutacji patogenu, co zagraża pracom nad szczepionką.

DZISIAJ GRZEJE:

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia
2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"
3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Dania wyeliminuje miliony norek. W akcję włączy się wojsko i policja

Zgodnie z doniesieniami The Guardian rząd zamierza pozbyć się całej populacji norek w Danii, ponieważ, jak stwierdziła premier Mette Frederiksen, „są obecnie uważane za zagrożenie dla zdrowia publicznego”.

- Musimy zabić wszystkie norki w Danii - oznajmiła premier na środowej konferencji prasowej. Dania uchodzi za światowego lidera w produkcji futra z norek. Według szacunków żyje tam między 15 mln a 17 mln norek, większość z nich na fermach hodowlanych, których jest ok. 1,1 tys. Premier przekazała, że w akcję wybijania zwierząt zaangażuje się wojsko, policja i narodowe służby ratunkowe.

Nawet 7,5 tys. zł dodatku miesięcznie. Rząd chce ściągnąć tysiące Polaków pracujących w Wielkiej BrytaniiNawet 7,5 tys. zł dodatku miesięcznie. Rząd chce ściągnąć tysiące Polaków pracujących w Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Minister zdrowia Danii Magnus Heunicke oświadczył, że około połowa z 783 osób zakażonych z północnego regionu Danii zakaziła się szczepem, który pochodzi z ferm. Najbardziej niepokojąca sytuacja ma miejsce na zachodzie Półwyspu Jutlandzkiego. Duński Urząd ds. Weterynarii i Żywności raportuje, że zakażone norki żyją na 270 fermach. Na 67 z nich wszystkie groźne z epidemicznego punktu widzenia zwierzęta zostały już wybite.

Według rządowych szacunków ubój całej populacji norek może kosztować nawet 5 mld koron (ponad 2,1 mld zł). Według szefa policji w Danii Thorkilda Fogde to przedsięwzięcie powinno zostać przeprowadzone „najszybciej, jak tylko to możliwe”.

Działania planowane przez rząd pochwala Joanna Swabe - rzecznika Humane Society International-Europe, organizacji na rzecz ochrony zwierząt. – Choć śmierć milionów norek, niezależnie od tego czy zostały zabite z powodu COVID-19 czy dla futra jest tragedią, to przed hodowcami pojawi się szansa na rezygnację z tego okrutnego i umierającego przemysłu i wybór bardziej ludzkiego i trwałego źródła utrzymania – skomentowała aktywistka, którą cytuje portal abcnews.go.com.

Będzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla sporej grupy Polaków. Projekt budzi kontrowersjeBędzie dodatkowe świadczenie w kwocie 500 zł dla sporej grupy Polaków. Projekt budzi kontrowersjeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica
  2. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  3. Już teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonie
  4. Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatów
  5. Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?
  6. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  7. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
Słoń i osioł w logach amerykańskich partii, dlaczego? Można się nieźle zdziwićSłoń i osioł w logach amerykańskich partii, dlaczego? Można się nieźle zdziwićCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News