Danfoss
flickr, Lav Ulv
Autor Komunikaty prasowe - 2 Lutego 2020

Wielki duński koncern przenosi produkcję do Polski. Poszukuje wielu pracowników

Danfoss Group poinformował, że przenosi swoją produkcję z Danii do Polski. “Koncern zdecydował o budowie nowej hali produkcyjnej w Grodzisku Mazowieckim. Uruchomienie planowane jest na początek 2021 r.’ - podaje Business Insider.

Danfoss Group przenosi produkcję do Polski

Danfoss Group poinformował, że przenosi swoją produkcję z Danii do Polski. Jak podał w komunikacie: "Już w tym roku w Grodzisku Mazowieckim rozpocznie się budowa nowej hali o pow. 10 tys. mkw, w której ulokowana zostanie połowicznie i całkowicie zautomatyzowana produkcja oraz budynek biurowy" - cytuje Business Insider.

"Do nowej hali przeniesiona zostanie produkcja zlokalizowana do tej pory w Kolding w Danii. W jej skład wchodzą linie produkcyjne zaworów elektromagnetycznych dla chłodnictwa komercyjnego i przemysłowego oraz zastosowań przemysłowych" - dodano.

Zaoszczędź nawet 1520 złotych przy rozliczaniu PIT. Ulga, z której może skorzystać każdyZaoszczędź nawet 1520 złotych przy rozliczaniu PIT. Ulga, z której może skorzystać każdyCzytaj dalej

Zatrudnienie znajdzie 330 osób

Na styczeń 2022 r. zaplanowano rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce, jednak pierwsze linie produkcyjne zaczną funkcjonować już początkiem 2021 r. Danfoss Poland będzie wówczas jednym z największych ośrodków grupy na świecie, a także największym pracodawcą w Grodzisku Mazowieckim. Pracę przy nowych instalacjach dostanie przeszło 330 osób.

“Dodatkowych 25 osób już zostało zatrudnionych w grodziskiej fabryce przy nowo otwartych liniach elektronicznych termostatów grzejnikowych Danfoss Eco oraz nowego produktu w portfolio spółki, Danfoss Saginomiya” - podaje Business Insider.

Hala, która powstaje zostanie wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, które będą usprawniały proces produkcyjny oraz optymalizowały zużycie energii.

Największe hity eksportowe PRL-u. Kilka z nich naprawdę mocno cię zdziwiNajwiększe hity eksportowe PRL-u. Kilka z nich naprawdę mocno cię zdziwiCzytaj dalej

Profesjonalizm polskich pracowników

“Polska odznacza się doskonałymi osiągnięciami. Jesteśmy gotowi na podejmowanie nowych wyzwań, ponieważ potrafimy szybko i skutecznie reagować na zmiany. Otwarcie produkcji w Polsce jest potwierdzeniem profesjonalizmu polskich pracowników” - powiedział Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss Poland i prezydent regionu Europy Wschodniej w Danfoss Group, jak cytuje Business Insider.

W naszym kraju mieści się sześć zakładów produkcyjnych Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, Koleczkowie i Żelazkowie, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Obszary w jakich działają to: Ogrzewnictwo, Chłodnictwo i Napędy Elektryczne oraz Power Solutions. W Danfoss jest zatrudnionych w sumie około 1700 pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn znanego polskiego polityka wśród oskarżonych o grupowy gwałt. Sprawa za zamkniętymi drzwiami
  2. Eksperci ostrzegają. Popularny olej może powodować zmiany w mózgu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Emerytce nie starczało pieniędzy na życie. Od polityka dostała radę, która woła o pomstę do nieba
MEN opublikowało listę najbardziej pożądanych zawodów w najbliższych latach. Profesje, które gwarantują pracęMEN opublikowało listę najbardziej pożądanych zawodów w najbliższych latach. Profesje, które gwarantują pracęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News