fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.04.2018. n/z Dowod osobisty z klodka.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Kwietnia 2020

Jak podaje portal, dane ponad 300 Polaków na kwarantannie wyciekły do sieci. Lista krąży od soboty

Dane osobowe ponad 300 osób z powiatu gnieźnieńskiego, które przebywają na kwarantannie, wyciekły do sieci. Sprawą zajmuje się prokuratura i policja.

Dane osobowe 300 osób hulają po sieci

O sprawie wycieku danych osobowych poinformowały lokalne portale internetowe. Jak podaje serwis gniezno.naszemiasto.pl, dane ponad trzystu adresów z terenu miasta oraz gmin powiatu gnieźnieńskiego hulają po sieci już od soboty 18 kwietnia.

„Wczoraj otrzymałam informację telefoniczną od mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego, która poinformowała nas, że w internecie krąży lista z adresami osób będących na kwarantannie. Poprosiłam o przesłanie tej listy na nasz adres mailowy, w celu jej weryfikacji” - zaznaczyła cytowana przez serwis dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie Anna Stejakowska.

Cena ropy poniżej zera. Bezprecedensowa sytuacja na światowym rynkuCena ropy poniżej zera. Bezprecedensowa sytuacja na światowym rynkuCzytaj dalej

Instytucja przekazała, że po analizie danych osobowych wyszło na to, że lista jest zgodna ze stanem faktycznym.

Boją się agresji ze strony mieszkańców po wycieku danych osobowych

Natomiast serwis gniezno24.com poinformował, że po wycieku listy danych osobowych kontakt z redakcją nawiązała jedna z osób przebywających na przymusowej kwarantannie. „Nie ukrywa, iż ta sytuacja niepokoi ją tym bardziej, że w mediach ogólnopolskich pojawiają się informacje o różnych negatywnych zachowaniach społeczeństwa względem nie tylko osób zakażonych i przebywających w domach, ale także właśnie objętych kwarantanną, czy nawet personelu medycznego, pracującego z chorymi w szpitalach” - informuje portal.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Kilka tygodni temu Szumowski twierdził, że maseczki nie pomagają. Teraz się tłumaczy

Jak podaje gniezno24.com, dane osobowe pochodzące ze spisu są jak najbardziej aktualne, a lista była przygotowana niedawno. Niestety, nie jest łatwo ustalić źródło wycieku. Z nieoficjalnych informacji portalu lista musiała wyciec z jednej z instytucji działających na terenie miasta.

Przeprowadzili eksperyment, by ustalić czy noszenie maseczek ma sens. Wynik zdziwił nawet ichPrzeprowadzili eksperyment, by ustalić czy noszenie maseczek ma sens. Wynik zdziwił nawet ichCzytaj dalej

Służby już zawiadomione. Zbadają wyciek danych osobowych

Sprawą zajmuje się już policja i prokuratura. Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował PAP w niedzielę, że lista nie zawiera takich danych osobowych jak nazwiska, ale jest na niej mnóstwo adresów wielu osób.

Zajmujemy się ustaleniem skąd, jaką drogą i jak w ogóle doszło do skopiowania i przekazania tych danych osobom nieuprawnionym - powiedział cytowany przez “DGP” Borowiak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister wypowiedział się o ponownym zamknięciu lasów. Wszystko może zmienić się w ciągu pięciu dni
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pojazd ONZ zaatakowany, jedna osoba nie żyje. Wiózł wymazy pacjentów badanych na koronawirusa
Polacy złapią się za kieszenie. Wspólnoty i spółdzielnie biją na alarm, szykują się spore podwyżkiPolacy złapią się za kieszenie. Wspólnoty i spółdzielnie biją na alarm, szykują się spore podwyżkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News