Najdroższe ulice w Polsce
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 22 Listopada 2019

Najdroższe ulice handlowe w Polsce. Na nich za czynsz zapłacisz najwięcej

Czynsz najmu metra kwadratowego na warszawskim Nowym Świecie to niebagatelna suma, która w drugim kwartale wyniosła średnio 4118 zł za rok. Jest to najdroższa ulica w Polsce, a zaraz po niej, na drugim miejscu plasuje się Floriańska w Krakowie, z kwotą 3861 za mkw.

Czynsz najmu na najdroższych ulicach handlowych w Polsce

Czynsz najmu metra kwadratowego na najdroższej ulicy w Polsce, czyli Nowym Świecie, wynosi średnio 960 euro rocznie, co daje kwotę 4118 zł. Według rankingu Cushman & Wakefield stanowi to 37. miejsce na świecie w zestawieniu. Na drugim miejscu jest ulica Floriańska w Krakowie, gdzie średni czynsz kosztuje 900 euro, czyli 3861 zł/mkw.

Warszawski rynek nieruchomości prężnie się rozwija. Czynsze idą w górą

Do pierwszej piątki najdroższych ulic w Polsce zaliczają się jeszcze trzy ulice stolicy, są to kolejno: Marszałkowska (804 euro), Plac Trzech Krzyży (720 euro) i Chmielna (600 euro). Warszawski rynek nieruchomości prężnie sie rozwija, jak wskazała Lucyna Śliż, dyrektor Rozwoju Biznesu, Dział Powierzchni Handlowych, Cushman & Wakefield:

"Warszawski rynek nieruchomości dynamicznie się rozwija, a wraz z zachodzącymi zmianami obserwujemy znaczną poprawę jakości przestrzeni publicznej. W każdej dzielnicy stolicy powstają nowe projekty adresowane do społeczności lokalnych, umożliwiające im spędzanie czasu poza domem w bardzo atrakcyjny sposób" - cytuje wypowiedź TVN24.bis.pl.

Porażka rządowego programu. Większość Polaków wypisało się z PPKPorażka rządowego programu. Większość Polaków wypisało się z PPKCzytaj dalej

Pani dyrektor podkreśliła, że w Warszawie "mieszkańcy coraz częściej korzystają z oferty restauracji, barów w parterach budynków mieszkalnych i sklepów zlokalizowanych w pobliżu ich miejsca zamieszkania".

Najdroższe polskie ulice handlowe – II kw. 2019 r.

Nowy Świat Warszawa 4118 zł
Floriańska Kraków 3861 zł
Marszałkowska Warszawa 3449 zł
Plac Trzech Krzyży Warszawa 3089 zł
Chmielna Warszawa 2574 zł
Rynek Główny Kraków 2574 zł
Półwiejska Poznań 2574 zł
3 Maja Katowice 2317 zł
Aleje Jerozolimskie Warszawa 2059 zł
Świdnicka Wrocław 2059 zł

źródło: Bankier.pl za Cushman & Wakefield

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Poród na autostradzie. 21-latka urodziła dziecko na A4
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News