Dopłata do czynszu mieszkaniowego
Pixabay/Transportphoto
Autor Maria Glinka - 20 Czerwca 2020

Tysiącom Polaków rząd dopłaci do czynszu mieszkaniowego. Minister zdradził kiedy

Rząd wesprze osoby, które ucierpiały w czasie pandemii i dopłaci do ich czynszu za mieszkanie. Ministerstwo Rozwoju zapowiada, że już od jesieni tego roku Polacy będą mogli liczyć na kolejne wsparcie finansowe.

Rządowe dofinansowanie do czynszu

Rządowa dopłata do czynszu to jedno z głównych założeń programu dla mieszkalnictwa autorstwa Ministerstwa Rozwoju. Polacy, których dochody spadły o 25 proc. w stosunku do roku poprzedniego otrzymają dofinansowanie do czynszu w wysokości do 1,5 tys. zł. Wsparcie będzie przyznawane przez pół roku, nawet do trzech miesięcy wstecz.

Decyzja o włączeniu dopłat do resortowego programu jest podyktowana faktem, że do Ministerstwa „docierają informacje o trudnościach w zapłacie czynszu ze względu na utratę pracy lub obniżenie pensji” – wyznał wiceminister rozwoju Robert Nowicki. Wszystkiemu winny jest koronawirus.

Kupno samochodu używanego to oszczędność, ale też ryzyko. Lepiej sprawdzić VIN, podpowiadamy jakKupno samochodu używanego to oszczędność, ale też ryzyko. Lepiej sprawdzić VIN, podpowiadamy jakCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internet

Tysiące osób z dopłatą do czynszu

Z ministerialnych szacunków wynika, że z dopłat do czynszu będzie mogło skorzystać ok. 15 proc. najemców prywatnych i 3 proc. komunalnych, łącznie ok. 147 tys. osób.

Kierowcy posiadający prawo jazdy kat. B mają powody do radości. Zyskają dodatkowe uprawnienieKierowcy posiadający prawo jazdy kat. B mają powody do radości. Zyskają dodatkowe uprawnienieCzytaj dalej

Program dla mieszkalnictwa, regulujący kwestie dofinansowania do czynszu, składa się z dwóch części: społecznej i komercyjnej. W maju resort przedstawił pakiet mieszkaniowy, który dotyczy budownictwa społecznego i komunalnego. Nowicki, pytany kiedy można spodziewać się realizacji założeń programu, wyznał, że pierwsza część została przyjęta przez Stały Komitet Rady Ministrów. „Czekamy, kiedy trafi pod obrady Rady Ministrów" – skomentował. Jego zdaniem realnym terminem wejścia w życie programu jest jesień 2020 r. – podaje forsal.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News