Czternasta emerytura tylko raz?
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 24 Listopada 2019

Zamieszanie wokół czternastek. Dodatkową emeryturę mogą wypłacić tylko raz

Czternasta emerytura została obiecana emerytom i rencistom przed wyborami parlamentarnymi przez partię rządzącą. Teraz okazało się, że może być to problem. Czy państwo wypłaci seniorom te świadczenia?

Czternasta emerytura obiecana przez PiS

Czternasta emerytura była jednym z kluczowych punktów w kampanii wyborczej PiS, a nawet już przed wyborami partia rządząca obiecywała, że w 2021 roku będzie wypłacać seniorom to świadczenie. “Poprawimy sytuację materialną emerytów i rencistów – trzynasta i czternasta emerytura będą stałym elementem wsparcia finansowego dla emerytów i rencistów” - można było przeczytać w programie partii, jak cytuje portal Fakt.pl.

Setki Polaków z zablokowanymi kontami w banku. Twoje może być następneSetki Polaków z zablokowanymi kontami w banku. Twoje może być następneCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki pozbawia złudzeń

Jednak teraz okazało się, że nie ma pewności, czy czternasta emerytura trafi do portfeli seniorów rok do roku. Sprawa wyszła na jaw, gdy pewien słuchacz zadał pytanie Mateuszowi Morawieckiemu na antenie radia “RMF”, podczas udzielania wywiadu: “Na razie planujemy, żeby wypłata była rozpoczęta w 2021 r. W dużym stopniu zależy to od całego systemu emerytalnego” - powiedział szef rządu, jak cytuje Fakt.pl.

Co z “Trzynastkami”?

Zostało potwierdzone przez premiera, że w planach rządu jest wypłacenie trzynastek w kwietniu przyszłego roku. Ich kwota ma wynosić tyle, co najniższa emerytura, czyli 1200 brutto. Bez względu na wysokość świadczeń emerytów i rencistów, trafią one do wszystkich seniorów.

Czternasta emerytura nie trafi do wszystkich

Czternasta emerytura planowo ma zacząć być wypłacana dopiero w 2021 roku, jednak nie trafi ona na konta wszystkich emerytów i rencistów. “Pieniądze trafią do seniorów, których świadczenia nie przekraczają 120 proc. średniej emerytury (w 2021 r. limit ten ma wynieść 2900 zł brutto)” - informuje Fakt.pl. Kwota czternastej emerytury będzie zmniejszana wprost proporcjonalnie do wysokości świadczenia. Czyli wynika z tego, że pieniądze dostaną emeryci i renciści, których świadczenia nie przekraczają ok. 4000 zł brutto.

Zostało jeszcze tylko 6 dni. Potem okazja na 300 zł przepadnie na dobreZostało jeszcze tylko 6 dni. Potem okazja na 300 zł przepadnie na dobreCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  2. Dziecko wróciło z podstawówki ze sprawdzianem. Rodzice są oburzeni oceną nauczycielki
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News