Czternasta emerytura według planów ma być wypłacona w 2021 roku
fot. beejees / pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 24 Lutego 2020

Ustawa o czternastkach gotowa. Czeka już tylko na ogłoszenie

Czternasta emerytura i projekt ustawy jej dotyczący ma być zaprezentowany na posiedzeniu rządu lada dzień. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" z projektem wprowadzającym dodatkowe świadczenie Rada Ministrów zapozna się na wtorkowym posiedzeniu. 

Czternasta emerytura już za rok

Czternasta emerytura według założeń ustawy zostanie wypłacona w listopadzie 2021 roku i będzie przysługiwała wszystkim emerytom, których świadczenie po potrąceniach jest niższe niż 2900 złotych brutto. Jest to delikatna zmiana, bo według wcześniejszych informacji próg miał wynieść 2700 brutto.

Kurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to terazKurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to terazCzytaj dalej

Pozostali emeryci, którzy przekroczą próg dochodowy również będą mogli otrzymać niewielką część 14 emerytury, ale będzie ona polegała potrąceniom na zasadzie "złotówka za złotówkę". Jeżeli więc przekroczymy próg o 100 złotych, to o tyle niższe będzie wypłacone świadczenie.

Jak pisze “Dziennik Gazeta Prawna” jest 14. emerytura, to jedna z obietnic przedwyborczych PiS. Rządzący mieli wtedy przekonywać, że rozwiązanie ma wyjść naprzeciw oczekiwaniom większości emerytów i rencistów, stanowiąc wsparcie finansowe, szczególnie znaczące dla pobierających niskie świadczenia emerytalno-rentowe.

Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

14 emerytura w 2021 roku będzie wypłacana w wysokości najniższej emerytury. Większość "czternastek" ma zostać wypłacona w listopadzie 2021 r.

"Rozwiązanie to ma być zastosowane do emerytur i rent w systemie powszechnym, do emerytur i rent rolników, służb mundurowych, emerytur pomostowych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, rent socjalnych, rent strukturalnych, nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych, rodzicielskich świadczeń uzupełniających oraz rent inwalidów wojennych i wojskowych" - informuje "DGP".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psów
  2. Najczęstsze nowotwory w Polsce. Przytłaczające dane
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Ostrzeżenia GIS przed wyjazdem w jedno miejsce. Wizyta w europejskim kraju może zakończyć się bardzo źle
Najdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęNajdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News