fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 08.04.2018. n/z Emeryt liczy pieniadze.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Marca 2020

14. emerytura prezentem tylko dla wybranych. 700 tys. osób na koncie nie zobaczy nawet złotówki

Czternasta emerytura po raz pierwszy zostanie wypłacona pod koniec 2021 roku. Jednak świadczenie nie będzie przysługiwało każdemu i nie w takiej samej kwocie. A ponad 700 tys. osób może zapomnieć o dodatku.

Czternasta emerytura w przyszłym roku

Wypłatę czternastej emerytury zaplanowano na listopad 2021 roku. Kwota dodatku będzie równa najniższej emeryturze, a biorąc pod uwagę przyszłoroczną waloryzację, można założyć, że świadczeniobiorcy mogą liczyć 1270 zł brutto, czyli 1038 zł netto. Niestety, nie wszyscy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie.

Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUSSeniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUSCzytaj dalej

Czternasta emerytura z progiem dochodowym

Jak podaje dziennik “Fakt”, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu limitu dochodowego. W efekcie czternasta emerytura w pełnej kwocie będzie przysługiwać tylko osobom ze świadczeniami emerytalno-rentowymi do 2900 zł brutto (2414 zł na rękę).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Usypiali go i wykorzystywali. Ojciec z kolegami zgotowali 7-latkowi piekło

Zgodnie z regułą “złotówka za złotówkę” czternasta emerytura będzie wypłacana w kwocie proporcjonalnej do wysokości świadczenia. Czyli im wyższe świadczenie emerytalno-rentowe, tym mniejszy dodatek.

Czternasta emerytura nie dla wszystkich

W uzasadnieniu projektu ustawy można przeczytać, że mniejsze wypłaty dostanie aż 1 mln 200 tys. osób. Ponadto, niemal 700 tys. emerytów i rencistów pobierających świadczenia wyższe niż 4170 zł brutto (3452 zł na rękę, w ogóle nie dostanie czternastej emerytury.

“Projektowane rozwiązanie wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom większości emerytów i rencistów, stanowiąc wsparcie finansowe, znaczące dla osób pobierających niskie świadczenia emerytalno-rentowe" - tłumaczy rząd w uzasadnieniu do projektu ustawy.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Czternasta emerytura to kolejny dodatek do świadczeń emerytalno-rentowych. Przypomnijmy, że rząd wprowadził już na stałe trzynastą emeryturę. Dodatkowe świadczenie ma być wypłacane każdego roku w kwocie minimalnej emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News