Częstochowa: Sąd puścił wolno wyłudzaczy
maxpixel.net
Autor Przemysław Terlecki - 27 Września 2019

Wyłudzili 7 mln złotych, sąd puścił ich wolno. Kuriozalny powód

Częstochowa: Sąd Rejonowy wypuścił na wolność podejrzanych o wyłudzenia i pranie brudnych pieniędzy. Mimo pokaźnych zarzutów, stali się wolni. Powód takiej decyzji sądu był kuriozalny. Sprawa jest tak głośna, że wyjaśnień żąda sam resort sprawiedliwości.

Częstochowa stała się miejscem naprawdę nietypowej sytuacji. Jak podaje portal Money.pl, tamtejszy sąd rejonowy wypuścił na wolność osoby, które miały wyłudzić 7 mln złotych ze Skarbu Państwa. Za takie przestępstwo grozi kara do nawet 15 lat więzienia.

Nie przeszkodziło to jednak częstochowskiej rejonówce w wypuszczeniu podejrzanych na wolność. Money.pl przypomina bowiem, że nawet wysoka potencjalna kara nie sprawia, że dana sprawa ma priorytet. Prokuratura we wtorek po południu złożyła wnioski o areszt tymczasowy dla zatrzymanych. Wnioski miały zostać rozpatrzone kolejnego dnia rano przez sąd.

Za udział w 500 plus każą płacić. Inaczej żegnasz się z programemZa udział w 500 plus każą płacić. Inaczej żegnasz się z programemCzytaj dalej

Częstochowa: Sąd Rejonowy wypuścił podejrzanych o wyłudzenie 7 mln złotych i pranie brudnych pieniędzy

W środę rano okazało się jednak, że posiedzenie sądu przesunięte zostało na godzinę 14:00. Termin na rozpatrzenie wniosków mijał natomiast o 15:00, jak poinformowała prokuratura. Nagle jednak, kiedy wybiła godzina 15:00 sąd przerwał trwającą w sprawie zatrzymanych mężczyzn rozparawę.

Ku zaskoczeniu wszystkich kazał zwolnić podejrzanych o ogromne wyłudzenie z aresztu, a następnie umorzył postępowanie. Jak stwierdził, minął czas na rozpatrywanie wniosków, a brak ich rozpatrzenia równa się uwolnieniu aresztowanych.

Sprawa stała się głośna dość szybko. W końcu nie codziennie zwalnia się z aresztu osoby podejrzane o wyłudzenie 7 mln złotych i pranie brudnych pieniędzy. Resort sprawiedliwości żąda wyjaśnień od Sądu Rejonowego. Częstochowa jeszcze ministerstwu nie odpowiedziała.

4-latka pogryziona w Pendolino. Przewoźnik nie zapewnił żadnej pomocy4-latka pogryziona w Pendolino. Przewoźnik nie zapewnił żadnej pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Aleksandra Kwaśniewska ma powody do radości. Fani składają jej gratulacje

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News